Bananiniai blynai

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Taip jau būna, kad žmonėms mes atrodome kitokie, nei esame iš tiesų. Itin dažnai sulaukiu klausimų apie kokį nors maisto produktą ar patiekalą, kokio nė nesu ragavusi, ką jau kalbėti apie receptūrą. Daugelis nustemba, nes stereotipiškai žmogus, rašantis apie maistą, lyg ir turėtų būti šios srities žinovas. Žinau, ragavau, skaičiau ir domėjausi, bet tikrai ne viso pasaulio virtuvėmis ar garsiais gamintojais ar rašytojais. Mane labiau „veža” ne tai, kas jau atrasta, bet tai, ką iš atrasto galima padaryti kitaip ar atrasti pačiai 🙂

Ir štai šiandien, bemąstant kuo paspalvinti šeštadienio ryto pusrytį, akis užkliuvo už sunokusių bananų. Tokių mes nebevalgome, perkame beveik žalius, bet va būna koks pasimetėlis vaisių vazoje. Ir štai supratau, kad nesu gyvenime kepusi blynų … su bananais. Šakar makar ir blynai jau garavo lėkštėje. Ir netgi ta proga išviriau kakavos, kad jei jau „vaikiškas” meniu, tai tebūnie su tuo nostalgišku skoniu. 

Blynai nėra mano maistas, bet paragauti teko. Ir labai patiko tai, kad juose nebuvo jokių prieskonių – druskos ar cukraus, bet skonio užteko į valias. Ypač su kaimiška grietine ir šiųmečiu šermukšnių pagardu.

2 keptuvėms blynų pasiruošiau:

3 didesnius kiaušinius

2 didelius sunokusius bananus

1 šaukštą riebios grietinės

1st be kaupo kvietinių miltų

Lydyto sviesto kepimui

Bananus pirmiausiai sutrinu šakute, sudedu į gilų indą, įmušu kiaušinius, sukrečiu grietinę ir elektrinio plaktuvo pagalba išplaku viską iki vientisos masės. Tuomet suberiu miltus ir įplaku juos į masę. Ji tampa tiršta, gerokai tirštesne nei įprastų blynų tešla. Keptuvėje įkaitinu šaukštą lydyto sviesto ir kepu nedidelius blynelius. Jie nesvyla, puikiai išlaiko formą ir džiugina akį.

Tiekiu kaip ir visus blynus, su mėgstamais pagardais. Karštus. Šaltų skonis nesužavėjo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2 atsakymai į “Bananiniai blynai”

  1. Ir aš esu taip eksperimentavusi, tik miltų ir kiaušinių dedu daug mažiau ir grietinės nededu, o bananų dedu daugiau. Jie greitai ir gražiai iškepa ir būna daug „lengvesni“ ir skoniui ir skrandžiui.

    1. Esu bandžius kepti ir „madingu” receptu visai be miltų, iš bananų ir kiaušinių, bet kaip visada – skonio reikalas, man asmeniškai šie gardesni 🙂

Parašykite komentarą