(Naminiai) makaronai su tunu, pievagrybiais ir morkomis

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jūs jokiu būdu neprivalote gaminti makaronų patys, prekybos centruose yra galybė pasirinkimo, dabar jau ir grikinių, ruginių, pilno grūdo, spalvotų, primenančių ryžius, raides ar žaislus, lakštinių ir kaspinėlių su žvaigždutėmis… Gyvenant Italijoje įgijau nemažai žinių apie klasikinius padažus ir pastos ruošimo būdus, bet mane visada labiausiai žavėjo tai, kad italai kiekvieną makaronų formą vadina savu vardu. Ne kartą parduotuvėje teko matyti karštus santuokinių debatus apie tai, ką jie šįvakar valgys. „Farfalle!”. „No!!!”, dar ir rankos mostu nukerta žmona, „Fusilli!”. Iš esmės tai jie ginčijosi perniek, nes šių formų makaronai valgomi su tais pačiais padažais ir turi beveik tokį patį padažo sukibimą. Taip taip, kiekviena forma turi ne tik pavadinimą, bet ir paskirtį, pavyzdžiui spiralių sriegiuose užstringa daugiau daržovių ir padažo, bet net ir rodosi vienoda forma gali būti 7-8 rūšių, su mažesniais ar gilesniais sriegiais, ilgesni, trumpesni, mini ir pan. Kai kurie smulkieji makaronai skirti tik sriuboms ar troškiniams.

Bet aš virtuvėje maištauju, gaminti klasiką man nuobodu, todėl prasimanau suplakti du receptus į vieną. Ir makaronus pasigaminti, ir susipjaustyti taip, kaip noriu aš – kvadratais, ir net pavadinimą jiems sugalvoti. „Kūmelli” 🙂

Kaip gaminti makaronus, skaitykite ankstesniame įraše, o šiandien pietums gaminau mūsų namuose dažnai besisvečiuojančius makaronus su tunu. Padažas išties vienas iš greičiausiai paruošiamų, todėl gelbėja tomis dienomis, kai yra kitokių reikalų.

4 porcijoms skaičiuoju:

250 g makaronų

100 ml grietinėlės

200 g savo sultyse konservuoto tuno (nesmulkinto)

1 didesnę morką

1 didesnį svogūną

100 g pievagrybių (nebūtinai)

1 aš džiovintų petražolių, krapų ir kalendros mišinio (galima naudoti bet kokį kitą mėgstamą mišinį)

Druskos

1 vš lydyto sviesto

Pasiruošiu makaronus, kaičiu puodą su dideliu kiekiu vandens ir jį pasūdau. Nulupu ir supjaustau daržoves – svogūną smulkiai kubeliais, morkas sutarkuoju plačiomis juostomis (turiu spec. tarką tam, galima naudoti ir paprastą „burokinę”), pievagrybius pjaustau griežinėliais. Įkaitinu keptuvę, dedu sviestą, ir jam gerai įkaitus suberiu daržoves ir grybus, kepinu, kol morkos truputį suminkštėja. Labai gardu, kai jos neperkepa, lieka traškios. Beriu prieskonius, truputį pasūdau, supilu grietinėlę ir lukteliu, kol ji pradės kunkuliuoti. Tuomet sudedu tuną, gerai  išmaišau, keptuvę dengiu dangčiu ir išjungiu ugnį. Palieku po dangčiu bent 10 minučių.

Išvedru ir nukošiu makaronus, grąžinu į puodą, ten pat supilu keptuvės turinį, dideliu šaukštu išmaišau ir iškarto tiekiu. Galima ir nemaišyti, dėti makaronų į lėkštę ir užpilti padažu.

Labai kvapnu, lengva, spalvinga.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą