Kakaviniai meduoliai

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nusileido ant žando šiandien ryte sniego kąsnis, kaip šaltas bučkis. Ir prisiminiau kaip smarkiai pasiilgau sniego ir kaip džiaugiuosi, kad jis pagaliau atvyko. O tada jau mintis po minties – sniegas yra Kalėdos, Kalėdos yra dovanos, dovanos yra valgomos, valgomi yra meduoliai, o galop iš atminties stalčiaus iškrito paskutiniu metu dažnai kulinariniuose kanaluose sutinkami tarsi sniege išsivolioję meduoliai, o meduoliai juk irgi Kalėdos! Netrukus paskelbsiu įrašą apie valgomas dovanas, ir jų tarpe šiemet jau puikuosis ir šie skanuoliai.

Meduoliams buvo skirtas bandymas, dalis jų dvi savaites svečiavosi šaldytuve, dalis popieriniame maišelyje duoninėje, o paskutiniai bandomieji gulėjo lėkštėje ant valgomojo stalo. Pirmos dvi bandomųjų grupės neprarado pirminių skoninių savybių, liko tokie patys gardūs ir minkšti. O paskutinieji valgomajame rimtai apdžiuvo, bet mano nuostabai viduje liko visiškai nepakitę, tokie patys tirpstantys burnoje ir ta kieta kepurė buvo net skanesnė, jei meduolius valgėme su arbata. Žodžiu, drąsiai galite juos dovanoti nesibaimindami, kad dovana po kelių dienų praras formas ir turinį, nors įtariu, kad šie meduoliai yra iš serijos „paragavęs negali sustoti” 🙂

Ieškant receptūros, daugelyje puslapių atradau, kad šiuos gardumynus kepėjai vadina sausainiais. Mano galva, tai visgi meduoliai, nors ir neįprastai gausiai kakaviniai.

Vienai standartinei kepimo skardai (gausis 30 – 35 meduoliai) pasiruošiu:

2 kiaušinius

180 g miltų

200 g rudojo cukraus

75 g kakavos (renkuosi riebesnę)

50 g tirpinto sviesto

žiupsnį cinamono

žiupsnį druskos

100 g cukraus pudros (cukraus miltelių)

Kiaušinius įmušu į gilesnį indą, plaktuvu suku juos iki baltumo, tuomet suberiu cukrų ir tęsiu plakimą, kol cukrus ištirpsta. Palaipsniui supilu lydytą sviestą (ne karštą, atvėsintą) ir suberiu tarkuoto šokolado drožles.

Kitame inde sumaišau miltus, kakavą, cinamoną, druską. Tęsiant skystos masės plakimą, po truputį beriu birųjį mišinį, kai jau viskas apsijungia, imuosi minkymo, užtrunku vos kelias minutes. Gautą tešlą suvynioju į rutulį ir dedu į šaldytuvą pusvalandžiui.

Į sriubinę lėkštę suberiu cukraus pudrą. Atšalusią tešlą atgnybu graikinio riešuto dydžio gabaliukais, suformuoju rutuliuką, jį gausiai apvolioju pudroje ir dedu į kepimo forma išklotą skardą. Beje, man patinka šį procesą atlikti mūvint silikonines pirštines.

Skardą šaunu į orkaitę, įjungiu 180C ir nustatau laikmatį 15 minučių. Per šį laiką įkais orkaitė ir iškeps meduoliai. Dėl visa ko mediniu krapštuku įbedu kelis meduolius, jei pagaliukas lieka sausas – kepti užtenka.

Valgome su karštais gėrimais, skanu ir su pienu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3 atsakymai į “Kakaviniai meduoliai”

Parašykite komentarą