Napoleono pusbrolis iš 4 produktų

napol.jpg

Jūs jau turbūt žinote, kad nesu pusfabrikačių gerbėja, tačiau yra viena didelė išimtis – kartais perku šaldytą tešlą, labai faina turėti jos šaldiklyje ir esant reikalui, greituoju būdu ką nors gardaus pagaminti. O kartais, kai šaldiklio stalčiai jau sunkiai traukiasi,  darau reviziją ir tuomet kelias dienas gaminu iš atšildytų produktų – verdu ožkienos sriubas ir naminius koldūnus, kepu putpeles ar šildau blynus.

Ištraukiau kartą ir bemielės tešlos poką, jame buvo 6 lapeliai. Obuolių namie nebuvo, į rūsį eiti dėl indelio uogienės tingėjosi, o šaldytuve akis užkliuvo už maskarponės ir graikiško jogurto indelių, jų galiojimas jau irgi ėjo galop. Ir kaip jau man būna, šovė idėja.

Iškepiau visus šešis lapelius, niekuo netepdama ir nebadydama šakutėmis, kadangi ši tešla tik kyla, o nesipučia, kaip mielinė, visi lapeliai puikiai tilpo vienoje skardoje.  Planavau tik pabandyti suręsti torčiuką, tačiau jam užteko pusės iškeptų papločių, tad ketvirtąjį sutrupinau ir gausiai pabarsčiau jau suteptą tortuką. Liko ir kremo, tad sutrupinau ir penktąjį ir susluoksniavau į desertinę taurę. Jau buvau praalkusi, o paskutinis lakštas kvietė sugalvoti ką su juo nuveikus. Ir ką gi – perpjoviau jį pusiau, pridėjau šviežių agurkų juostų, kumpio, sūrio ir pasigardžiuodama sulapnojau.

Dabar jau žinau kiek ir ko reikia, kad pagaminti tik torčiuką, tačiau maskarponės sūrį parduoda tik tam tikrose pakuotėse, mažiausios būna mažai, o gaminant iš 500 g , kremo lieka. Tad gaminant jau penktą tortą, prisiminiau, kad žiemą kažkodėl norisi ledų, kremo perteklių sudėjau į šalčiui atsparią dėžutę ir padėjau šaldiklin. Jau ne vieną svečią vaišinau šiais ledais, visiems tiko ir patiko. Ir labiausiai tai, kad kremas yra neįkyriai saldus, turintis jogurtui būdingos rūgštelės, bet ir prabangiai riebus, standus.

Vienam torčiukui reikės:

4 bemielės tešlos lakštų (iš standartinės 500 g pakuotės su 5 ar 6 lapeliais)

500 g maskarponės sūrio

500 g graikiško jogurto (9-10 % riebumo)

120 g rudojo cukraus

Šermukšnių arba bruknių uogienės (nebūtinai)

Atvėsintus tešlos lapelius dedu ant kepimo popieriumi (ar silikoniniu kilimėliu) išklotos skardos, ją dedu į orkaitės vidurį ir jungiu 220C kaitrą. Kepu apie 30 minučių.

Tuo metu į gilų indą sukrečiu maskarponę ir jogurtą, beriu cukrų ir elektriniu plakikliu plaku, kol ištirpsta cukrus, užtrunku apie dvi minutes.

3 iškeptus ir atvėsintus lakštus, jei jie kepdami labai išsipūtė, pjaunu pusiau, o ketvirtą sutrupinu. Į kekso kepimo formą dedu vieną lakštą ar jo pusę, pertepu jį kremu, antrą sluoksnį dar patepu uogiene, ir taip renčiu tortą, paskutinis sluoksnis turi būti kremo. Gausiai apiberiu jį trupiniais, taip pat iš torčiuko šonus (dėl to gaminu mano mylimose silikoninėse formose, jos bortai lankstosi) ir dedu į šaldytuvą bent 6 valandoms. Skaniausias po 24 valandų poilsio ir brendimo.

Valgome atpjautomis porcijomis, kadangi torčiukas labai drėgnas, užsigerti nesinori, bet geros kavos puodelis nepamaišytų.

 

Parašykite komentarą