Sausai raugintos morkos

Kas gi tas sausasis rauginimas? Tikiu, daugelis jūsų pamenate vieną vasarą internetą užplūdusį agurkų rauginimo maišelyje receptą. Pabandžiau ir aš, žinoma, ir jau po pirmo karto supratau, kad agurkus galima gaminti ne tik maišelyje, kurį po to tenka išmesti, bet tiesiog sandariame inde, pvz. puode ar stiklainyje. Tokiu pačiu būdu pradėjau gaminti ir pomidorus, moliūgus, kopūstus. Bet apie morkas kažkodėl pagalvojau tik šiemet. Och kaip gaila, kad ne anksčiau. Dabar mūsų namuose morkos, po mylimiausių pomidorų, yra antros pagal skanumą.

Taip ruoštos morkos puikiai tinka garnyrui ar tiesiog užkandžiui. Kitaip, nei sūryme mirkusios tradiciniu būdu raugintos morkos, šios išlieka labai traškios, ilgai kramtomos, su maloniu saldumo ir sūrumo duetu bei prieskonių skoniais ir aromatais.

Dažniausiai ruošiu kilogramą morkų, tiek mums dviems pakanka 5-7 dienoms.

Proporcijos labai paprastos:

1 kilogramas morkų

2 šaukšteliai rupios druskos (apie 20 g)

5-6 česnako skiltelės

Žiupsnis šaldytų (ar sezono metu šviežių) krapų kotų ar žiedynų

Žiupsnis šaldytų juodųjų serbentų ir vyšnių lapų (sezono metu šviežių)

Jeigu neturite jokių lapų, galite naudoti prekybos centruose net ir žiemą randamą prieskonių mišinį konservavimui, jie dažniausiai būna pačioje apatinėje prieskonių lentynoje. Skonis dėl kalendros grūdelių būna kiek kitoks, bet irgi labai malonus.

Morkas nuskutu, pjaustykle ar paprasčiausiu peiliu supjaustau plonais griežinėliais ir sudedu į hermetiškai uždaromą puodą ar stiklainį. Beriu druską, smulkiai supjaustytus česnakus ir lapus. Viską gerai sumaišau, indą uždengiu ir palieku šiltoje vietoje. Kasdien indą bent kelis kartus papurtau, atidariusi pauostau, dažniausiai trečios dienos pradžioje morkos jau kvepia šviežiai raugintais agurkais 🙂

Tuomet morkas sudedu į patogų indą ir jį sandėliuoju šaldytuve.

Parašykite komentarą