Silkė pataluose

Įtariu, kad tokius patiekalus gaminate tik šventėms. Ir aš „Mimozą” ar silkę pataluose gamindavau tik Velykų proga, bet šiemet ėmė ir nutiko taip, kad Velykas reikia repetuoti, tad viena pirmųjų repeticijų ir tapo silkė pataluose. Dalinuosi savo variantu, jis N metų tobulintas, gardinamas vienu keistai skambančiu prieskoniu ir gaminamas miksuojant kelis pjaustymo būdus. Labai smagu, kad nieko nereikia sverti ar matuoti.

Darbo ir lėkščių į valias, bet viską vainikuoja tobulas stalo papuošimas ir gaivus, maloniai saldžiarūgštis ir vos vos aštrus skonis. Ir jei šį gardėsį valgysite iš didelio indo, būtinai pabandykite jo dėtis ne į plokščią lėkštę, bet įsidėdami 2-3 šaukštus į dubenėlį ir gerai sumaišę visus produktus. Kam tada vargti sluoksniuojant? Nes pirmiausiai valgome akimis, ypač per šventes. Bet prisipažinsiu, esu nekart gaminusi šių produktų mišrainę, dėjusi konservuotų žirnelių ir marinuotų agurkų ir netgi virtų pupelių, bet tai jau ne patalai.

O patalams pasiruošiu:

250 g majonezo

2 silkes

2 vidutines bulves

1 didesnę morką

1/2 didesnio mėlynojo arba baltojo svogūno (arba 1 mažą)

2 saldžiarūgščius obuolius

1 didesnį ilgąjį burokėlį (ar du apvalius)

1 virto kiaušinio trynį

1/2 šaukštelio cinamono

1 šaukštelį druskos

1/4 šaukštelio aitriųjų paprikų miltelių

Burokėlius, bulves ir morką išverdu, stengiuosi nepervirti. Jiems vėstant, išdoroju iki filė silkes ir supjaustau nedideliais kubeliais. Tokiais pačiais kubeliais pjaustau obuolius, juos sudedu į dubenėlį ir kruopščiai sumaišau su cinamonu. Luptas bulves ir morką pjaustau taip pat, o svogūną sukapoju kuo mažesniais gabalėliais. Luptą burokėlį sutarkuoju šiaudeliais, o trynį pačia smulkiausia tarka.

Į gilų platų indą sluoksniuoju sekančiai:

bulvės

1/2 šaukšelio druskos

morkos

aitrioji paprika

svogūnai

1/2 šaukštelio druskos

obuoliai

silkė

burokėliai

majonezas

trynys

Šį patiekalą galima pasiruošti net ir dieną iki planuojamo valgymo, bet majonezą ir trynį visad dedu tik prieš pat tiekiant.

Skaniausia, kai indas bent kelias valandas pabūna šaldytuve.

Valgome su mėgstama duona.

Parašykite komentarą