Marinuoti burokėliai

Kokius burokėlius naudojate šaltibarščių gamybai ar barščių virimui? Yra trys variantai – naudoti žalius, virtus arba marinuotus. Esu bandžiusi visus variantus ir mano pasirinkimas – žali, šaltibarščiuose jie puikiai dažo kefyrą ir maloniai traška valgant. Barščių ar burokėlių sriuboje irgi dažo smagiau nei virti, neperverda. Bet marinuoti burokėliai kaip garnyras ar užkandis mūsų namuose labai mėgstami. Kartais jų įmaišau į raugintus kopūstus, dedu į salotas, ant sumuštinių ar vienakąsnių.

O marinuoti burokėlius namuose pradėjau tada, kai gavau iš ūkininko maišą dovanų. Mūsų rūsys šakniavaisių laikymui netinkamas, tad teko sukti galvą. Dalį sutarkavau ir sudėjau į šaldiklį, dalį užraugiau, o likusį pusmaišį nulupau, sudėjau į stiklainius ir užpyliau mėgstamiausių agurkų marinatu. Tad jeigu turite bevystančių burokėlių, tai puikus būdas išgelbėti daržoves.

Marinatui reikia:

1 litro vandens

1 šaukšto be kaupo rupios druskos

3 šaukštų be kaupo cukraus

150 ml obuolių acto (jei naudosite acto rūgštį, jos pakaks ir 100 ml)

Lauro lapo

2-3 nemaltų pipirų

Žiupsnelio džiovintų čiobrelių

Žiupsnelio kmynų

Burokėlius nulupu, supjaustau šiaudeliais ir sudedu į išplautą ir iškaitintą stiklainį.

Į puodą supilu vandenį, kaičiu ugnį, vandeniui užvirus, suberiu druską, cukrų, prieskonius, verdu kol druska ir cukrus ištirpsta ir skystis užverda. Tuomet supilu actą, išmaišau ir tučtuojau pilu ant burokėlių. Stiklainius užsuku hermetiškais dangteliais, sustatau ant virtuvinio rankšluosčio aukštyn kojomis, dengiu kitu rankšluosčiu ir palieku iki pilnai atvėsta.

Marinuoti burokėliai puikiausiai laikosi net kambario temperatūroje.

5 atsakymai į “Marinuoti burokėliai”

    1. Oi, miela Rima, tai vieni pirmų ruošinių žiemai (kaip keistai beskambėų, kai lauke +35C). Marinuoju, raugiu, malu su druska.

Parašykite komentarą