Avižinis slyvų ar obuolių pyragas (trupiniuotis)

Šį pyragą kepu N metų, rudenį ir pirmoje žiemos pusėje , kai yra lietuviškų vaisių pasirinkimas, šaldytuve visada turiu paruoštos trupinių tešlos ir galiu vos per pusvalandį iškepti fantastiško kvapo ir skonio pyragą.  Karamelizuotų vaisių, rudojo cukraus, cinamono ir kardamono aromatai nepalieka abejingų. Pastarojo prieskonio Lietuvoje jau galima nusipirkti ir prekybos centruose, labai rekomenduoju pabandyti dėti jo į trupiniuočio tešlą, poroje su cinamonu kardamonas sukuria tikrą rudens aromatą ir skonį.

Mano galva tai yra labiau porcijinis pyragas, iškeptas vienoje didelėje formoje jis neatsiriekia gražia rieke, trupa. Taip ir turi būti, jis juk trupiniuotis. Bet! Man tai ir yra jo žavumas, nes valgant dviese galima iš to pačio indo kabliuoti dviem šaukštais, o mieliems svečiams trupiniuotį iškepti sufle indeliuose ar netgi mažuose stiklainiuose. Šis būdas ypač patogus vežantis gardėsius į svečius.

Šiemet, kai sodas pilnas krituolių, o turgus nuostabaus skonio mėlynųjų slyvų, noriu pasidalinti su jumis keliomis idėjomis ir puikaus skonio garantu. Susukau ir mini video, jį rasite po receptu.

Kaip minėjau, vienu kartu pasigaminu daugiau trupinių, jie šaldytuve puikiai laikosi iki 3 savaičių.

Kad nieko nereikėtų sverti, matavimui naudoju 250ml puodelį, bet gamindama specialiai pasvėriau produktus tiems, kas mėgsta tikslius gramus.

Trupiniams  reikės:

180 g sviesto (standartinio pakelio)

1 puodelio rudojo cukraus (220 g)

1 puodelio avižinių dribsnių (100 g)

1 puodelio kvietinių miltų (160 g)

1 šaukštelio cinamono (7 g)

1/2 šaukštelio malto kardamono (4 g)

Pyrago pagrindui reikės obuolių arba slyvų

Trupinių gamybai naudoju virtuvinio kombaino S formos peilius. Jei gaminu svečiuose, kur tokio kombaino nėra, sviestą stambia tarka įtarkuoju į gilesnį indą, suberiu visus kitus ingredientus ir tiesiog šaukštu maišau, kol viskas susijungia į daugmaž vienalytę masę. Cukrus neprivalo ištirpti.

Gaminant kombainu viskas dar paprasčiau, iškarto sudedu visus produktus į indą su peiliais, jungiu vidutinę eigą ir po minutės kitos turiu pagamintus trupinius.

Į kepimo formos dugną sudedu naudojamus vaisius ir beriu trupinius, kol vaisių visiškai nebesimato.

Formą dedu į orkaitės vidurį, jungiu 180C kepimo režimu viršus apačia. Kepu 30 minučių, tuomet kaitrą didinu iki 210C ir kepu dar 15 minučių.

Pyragą tiekiu karštą, mėgstanties saldžiau pasiūlau ir ledų. Tiekiant šaltą (būtinai palaikytą šaldytuve) kartais dedu plaktos grietinėlės.

O vakar, ruošiant trupiniuotį,  ant slyvų papjausčiau šaldytuve liūdinčių figų, gavosi dar įdomesnis, traškantis, skonis.

 

 

Parašykite komentarą