Žali rauginti pomidorai

edf

Mano vaikystė bėgo darželyje, mat tame pačiame darželyje dirbo mama, todėl mudvi dienų dienas leisdavome dideliuose kolektyvuose, tik ji auklėjo vaikus, o aš tiesiog augau, mokiausi, miegojau, grojau pianinu ir penkis kartus per dieną kartu su geriausia tuomet chebra valgiau valdišką maistą. Visi turime ryškų prisiminimą iš penktų ar šeštų gyvenimo metų ir maniškis (nieko keisto, sakysite jūs) yra susijęs su maistu. Jeigu pietums būdavo tiekiamas maltinis ar žuvis baltam padaže, į kiekvieną lėkštę virėjos įdėdavo ir po ketvirtį marinuoto arba rauginto žalio pomidoro. Man net drebėdavo rankos – taip smarkiai juos mėgau, todėl įsigudrindavau mainytis su grupiokais – atiduodavau jiems kompotą (ar bent jau razinas iš jo), kitam duonos riekę, su dar keliais susitardavau, kad atiduosiu pavakarių sausainius, o už tai jie man atiduodavo savo pomidorų ketvirčius. Tokiu būdu kartais surinkdavau net visą pomidorą ir valgydavau jį pačiam gale, kaip desertą.

Ir buvau juos pamiršusi labai daug metų, kol pati nepasodinau pirmų pomidorų ir, likus neprinokusių, paieškojau ką gi iš jų gamina. Ir nors pomidorų nebeauginu, visad paieškau ir nuperku ar gaunu dovanų žaliųjų gražuolių, kad rūsy būtų bent trys dideli stiklainiai raugtų žaliūkų.

Dažnai esu klausiama ar žinau, jog neprinokusiuose pomidoruose yra solanino? Žinau. Tačiau žinau, kad termiškai apdorojant ar fermentuojant, solaninas nukenksminamas.

Žalius pomidorus nuplaunu ir nepjaustytus sluoksniuoju į švarius stiklainius. Į 3 l stiklainį beriu

3 vš druskos (apie 90 g)

Į 1 l atitinkamai 1 šaukštą (apie 30 g). Ten pat keliauja ir prieskonių mišinys agurkų rauginimui, jo naudoju tiek pat kiek ir druskos – po šaukštą litrui stiklainio tūrio. Jei mišinio neturite, galite naudoti lauro lapų, kalendros ar garstyčių grūdelių mišinį. Ir, žinoma, česnaką. Trijų litrų stiklainiui reikia 7-8 skiltelių, vieno litro – 2-3.

Užpilu kuo šalčiausiu vandeniu ir dengiu verdančiu vandeniu nuplikytais plastikiniais dangteliais. Stiklainius truputį papurtau ir statau į šiltą namų vietą kelioms dienoms. Kai skystis stiklainyje tampa truputį drumstas, konservus nešu į rūsį ir pamirštu bent keliems mėnesiams.

edfedf

8 atsakymai į “Žali rauginti pomidorai”

  1. Nelabai supratau-kelias dienas pabūna su plastikiniais dangteliais, o po to? – su tais pačiais išnešate į rūsį? ar nereikia užsukti metalinių?

    1. Miela Rima, su tais pačiais dangteliais, užskus metaliniais gali būti avarija, jei nesustabdomas rūgimas.

  2. Aš spalio mėnesį į kibiriuką nuo majonezo paraugiau nespėjusius sunokti pomidorus. Valgau iki dabar ir kitus vaišinu

Parašykite komentarą