Želė „Margutis”

DSC_1341

Šį desertą gaminu Velykoms, ne tik dėl margumo, o ir dėl to, kad po sočių pietų norisi lengvo saldumyno. Šis būtent toks ir yra. Želė galima stingdyti stiklinėse formose, taurėse ir net silikoninėse keksiukų formelėse – čia jau fantazijai ribų nėra. Skaniausi želė – iš natūralių sulčių, tačiau esu gaminusi ir iš parduotuvinių želė pakuočių, o kartą vaikų stalui esu stingdžiusi įvairių skonių ir spalvų limonadus – vaikai buvo sužavėti 🙂

Svarbu prisiminti, kad želė reikia gaminti kuo tvirtesnę, nes ją reikės pjaustyti gabaliukais, todėl gaminant visada sumažinu reikiamų skysčių kiekį per pusę, pvz, jei pakelio turinį reikia užpilti 0,5l vandens – pilu 250 ml. Sudėtingiausia gamybos dalis – laikas. Reikia sulaukti, kol sustingsta spalvotosios želė, tada pagaminti grietinėlę su želatinu ir vėl stingdyti.

Grietinėlės želė gaminu iš

grietinėlės kavai (10-12proc.)

cukraus pudros

želatino

Kiekiai priklauso nuo norimo saldumo ir balto sluoksnio storio. Kad būtų aiškiau, 4 standartinių želė pakuotėms darau 300 ml grietinėlės. Jos smarkiai neplaku, tik supilu ištirpintą želatiną ir cukraus pudrą ir lengvai permaišau.

Tiekiu tiesiai iš šaldytuvo, galima pabarstyti kokosų drožlėmis ar dekoruoti šviežiais vaisiais.

Patarimas – gaminant želė iš limonadų, juos pirmiausiai „nugazuokite” šaukštu gerai išsukdami limonadą stiklinėje kol neliks burbuliukų.

DSC_1362

 

 

 

0 atsakymų į “Želė „Margutis””

  1. as darau su kondensuotu be cukraus ir dar supjaustau skardine konservuotu persiku.Labai buna skanu.O kad nereiketu cukraus,zelatina brinkinu persiku sirupe,kuris buna skardineje.Zeliukus galima pasigaminti is vakaro.Tikrai skanus desertas!

    1. Tiesiog lėtai, ant mažos ugnies, vis pamaišant. Jei prieš tai išbrinkinsite, viskas įvyks pakankamai greitai 🙂

      1. O tai tada kokie kiekiai? Kiek želatino, kiek vandens?

      2. Ant kiekvienos pakuotės nurodyti kiekiai, tiesiog reikia pasiskaičiuoti prieš gaminant. Grietinėlės sluoksniui vandens nereikia, skaičiuojamas grietinėlės tūris.

Parašykite komentarą