Kūmos marinatas mėsai

Saslyk

Lėtasis savaitgalis – puiki proga pasiruošti gardesnio, įdomesnio maisto. Tad siūlau kiek kitokį, jungtinį mėsos marinato receptą. Marinuoti galima tiek nedidelius mėsos kubelius kepimui ant iešmo, tiek kepsnius, o marinatas puikiai tiks raudonai mėsai ar paukštienai (kalakutiena itin gardi).

Tai prieš kelioliką metų sukurtas ir niekada nepavedęs receptas, maloniai aštrus, jei nemėgstate aštrumo – nedėkite pipiriukų. Dalis recepto pasiskolinta iš Jamaikos Jerk mėsos marinato, dalies ingredientų atsisakant ir papildant labiau lietuviškais. Mėsa ar paukštiena visada būna sultinga, nes aliejaus plėvelė, padengianti mėsą, neleidžia ištekėt sultims. Naudoju kiaulienos kryžmę arba mentę, vištienos kulšeles ar filė, šventėms renkuosi kalakutų krūtinėlę.

1 kg mėsos reikia:

0,5 šaukštelio stambios druskos

1 šaukštelio rudojo cukraus

2-3 svogūnų

4-5 šaukštų aliejaus

2 šaukštų sojos padažo

Marinuotų čiliukų arba jelapenų (2-3 gabaliukų)

Apie 2 cm skustos imbiero šaknies

1 citrinos sulčių

Po žiupsnį šviežių ar džiovintų rozmarino, čiobrelio ir peletrūno

Mėsą supjaustau norimo dydžio gabalais. Kombaino peiliais iki tyrės sumalu visus ingredientus ir šią košę pilu ant vidutinio dydžio gabalais supjaustytos mėsos ir gerai įminkau. Dengiu dangčiu ar maistine plėvele ir palieku kambario temperatūroje apie 6-8 h. Galima laikyti ir ilgiau – iki 24 h, skonis nuo to tik gerėja.

Patarimas – kepant nesitraukite nuo žarijų, varvėdamas aliejus gali užsidegti.

DSC_0635

0 atsakymų į “Kūmos marinatas mėsai”

  1. Si savaitgali bandysiu daryti kepsnius ant groteliu, pagal si recepta,manau bus skanu. jau prisikvieciau sveciu

Parašykite komentarą