Kokosinis obuolių pyragas

DSC_1045

Tik vienu ingredientu papildytas klasikinis obuolių pyragas, ir vėl naujas skonis. Kokosai išties dera su keptais obuoliais, pyragas gaunasi purus, minkštas, drėgnas, su morenginiu kokosų skonio viršumi. Ne itin šventinis, labiau savaitgalinis ar kai norisi tiesiog kažko „tokio” ir greitai 🙂 Ypatingai skanus ką tik iškepęs. 

Viską gaminu virtuvinio kombaino pagalba, todėl gamyba teužtrunka 5-10min. Ilgiau tenka lupti obuolius ir kepti. O neturint po ranka elektrinio pagalbininko, puikiai galima susitvarkyti ir senuoju, rankiniu, būdu.

Taigi, nulupu ir išsėklinu

5 vidutinius obuolius

Kombaino pjaustykle supjaustau juos griežinėliais, juos beriu į silikoninę tortinės formą. Tuomet plaktuvu sekančia tvarka maišau

5 kiaušinius (1 baltymą atskiriu į stiklinaitę)

1st cukraus

0,5aš cinamono

1,5st miltų

Išjungiu plaktuvą, pasemiu

0,5vš sodos

Šaukštą laikau virš tešlos, ir labai lėta srove ant jo pilu

obuolių actą

Naudoju tik susidariusias putas, pilu actą, kol soda putoja. Likusios sodos nenaudoju. Lengvai permaišau tešlą, pilu ją ant obuolių ir šaunu į orkaitę. Jungiu 180C ir kepu apie 40-45min.

Tuo metu iki putų išplaku baltymą su

1vš cukraus pudros

Į plakinį šaukštu įmaišau

2-3vš kokoso drožlių

Patikrinu pyragą mediniu pagaliuku – įbedus ir ištraukus turi būti sausas, jei drėgnas, palieku kepti dar bent 10min.

Kai jau galima manyti, kad pyragas iškepęs, pilu kokosinę masę ant pyrago, konditeriniu šepetėliu tolygiai paskirstau ant paviršiaus ir šaunu atgal į orkaitę. Kepu, kol viršus paruduoja.

Tiekiu šiltą, šaltą, galima pabarstyti cinamonu.

Parašykite komentarą