Žiedinių kopūstų (kalafiorų) kamuoliai

 

Pavadinimas šovė į galvą iškarto, pamačius nuotrauką maisto fotografų svetainėje. Nors recepto ir nebuvo, viskas buvo pakankamai aišku, kad greituoju būdu nusipirkčiau reikalingų produktų ir pagaminčiau šį šedevrą. Ištiesų, manau, kad šis kepsnys bus visų ateinančių švenčių stalo puošmena. Šventiška ne tik forma ir pateikimo būdai, skonis irgi nuostabus – žiediniai kopūstai puikiai dera su paukštiena ir šalto rūkymo šonine. Tiesą sakant, nei garnyro nei padažo netrūko, bet per daugel metų bandymų atradau, kad kepsnys puikiai dera su kartu vienoje skardoje keptais burokėliais, bulvių koše ir kokiu šaukštu bruknių ar šermukšnių pagardo.

Pjūvio nuotrauką netrukus įkelsiu 🙂

Vienam kepsniui reikia:

1 nedidelio žiedinio kopūsto

0,5 kg kalakutienos ar vištienos faršo

0,5 aš druskos

8-10 skiltelių smulkiai kapotų česnako skiltelių

žiupsnio kmynų

žiupsnio aitriosios paprikos

0,5 st džiūvėsėlių (galima keisti rupiniais ar manų kruopomis)

100 – 150 g labai plonai pjaustytos šalto rūkymo šoninės

Kopūstui nupjaunu lapus ir kotą ir dedu į puodą su verdančiu pasūdytu vandeniu 8-10 minučių, išgriebiu į koštuvą, nulieju kuo šaltesniu vandeniu ir palieku vėsti. Tuo metu išminkau faršą su prieskoniais ir džiūvėsėliais.

Atsikerpu du didelius lakštus aliuminio folijos, sudedu juos vieną ant kito kryžiumi, į centrą dedu apvirtą kopūstą (kotu žemyn), ant viršaus – faršą, jį tolygiai paskirstau iki pat apačios. Imu šoninės juosteles ir jomis padengiu visą faršo masę. Folijos lapus pakeliu į viršų ir užspaudžiu, kad neliktų jokių tarpų.

Kamuolys keliauja į iki 180 C įkaitintą orkaitę, kepu apie 45 min., tuomet foliją atidengiu, padidinu kaitrą iki 200 C ir kepu dar apie 15 min.

Galima kepti ir lėtuoju būdu, tai yra kepsnį šauti į orkaitę, jungti 120C ir kepti apie 1,5h, tuomet kaitrą padidinti iki 180-190C ir kepti apie 15 min. ar iki šoninė dailiai apskrunda.

Kepsnys skanus tiek karštas tiek šaltas.

 

2 atsakymai į “Žiedinių kopūstų (kalafiorų) kamuoliai”

  1. O as farsa dedu ne is virsaus o ko giliau tarp ziedu iseina farsirota galvute,o toliau pagal recepta.Skonis fantastiskas

Parašykite komentarą