Rukolos ir saulėgrąžų užtepėlė

????????????????????????????????????

Viskas prasidėjo nuo pesto, eilę metų gaminau baziliko ir kedro riešutų kokteilį, kuriuo gardindavau makaronų patiekalus, sumuštinius ar šaltus užkandžius. Kedro riešutai tapo beveik nebeįperkami, nusipirkti gero itališko pesto tapo pigiau, nei 100g riešutų :/ O dar ir darže užderėjo galybė rukolos… Todėl eilinį kartą kibau į naujo skonio paiešką ir gavau labai netgi neblogą produktą. Išbandyta ant juodos duonos, ant skrudintos baltos duonos, lakštinių makaronų su šonine sudėty, su virtu liežuviu. Suderėjo puikiai!

Gaminu iš

100 g rukolos

100 g saulėgrąžų branduolių

4 vš žemės riešutų aliejaus

žiupsnio druskos

žiupsnio maltų baltųjų pipirų

Rukolos lapelius perplaunu, truputį nusausinu popieriniu rankšluosčiu ir dedu į virtuvinio komabaino indą su S peiliais. Jungiu kombainą ir, kai rukola tampa vientisa žalia mase, suberiu saulėgrąžas. Kombainą karts nuo karto sustabdau, pilu po vieną šaukštą aliejaus ir vėl jungiu. Ir taip iki paskutinio šaukšto. Gamyba trunka apie 4-5 min. Padažą sukrečiu į stiklinį indelį, kurį vėliau laikau šaldytuve.

Naudoju savo spaustą žemės riešutų aliejų, jis labai švelnaus skonio ir neužgožia rukolos aitrumo ir aromato, o iš pirktinių labiausiai tiks alyvuogių aliejus.

????????????????????????????????????

Parašykite komentarą