Rauginti pekino kopūstai

DSC_0845
Rauginti kinietiški kopūstai

 

Labai mėgstame raugintas daržoves – kopūstus, agurkus, pomidorus, moliūgus. Bet kai pernai į stiklainius grūdau pekino kopūstą, kaimynė sukiojo pirštą prie smilkinio. Po mėnesio ta pati kaimynė lapnojo jau išrūgusius ir tuo pačiu pirštu rodė į stiklainį ir sakė „dar” 🙂 Dabar, aptikusi pekino kopūstų gera kaina, visada nusiperku ir užraugiu 2-3 stiklainius. Skonis ištiesų nustebins, jis neprimena tradicinių raugintų kopūstų, tai labiau rytietiškas skonis, sakyčiau. Valgome juos su viskuo, kam tinka raugintų daržovių garnyras, tik, deja, bandyta virti sriuba buvo ne itin vykusi… Labai smagu, kad netgi neturintys savo daržo gėrybių ar prieskonių viską gali nusipirkti prekybcentryje ir pasigaminti tikrai originalaus patiekalo.

Naudojama tik baltoji kopūsto dalis, 2 litriniams stiklainiams reikės apie

1,5 kg pekino kopūsto

Nupjaunu žaliąją dalį, ją sunaudoju salotoms. Tuomet atskiriu lapus, nupjaustau šoninius lapelius taip, kad liktų tik balta dalis. Supjaustau kvadratais.

Stiklainius gerai išplaunu karštu vandeniu (rauginant stiklainių kaitinti nereikia), į kiekvieną beriu

1 vš rupios druskos (su kaupu)

1 vš prieskonių konservavimui mišinio (arba 2 lauro lapus, krapų kotų, 4-5 juodųjų pipirų grūdelius, kalendros sėklų)

5-6 labai plonai supjaustytas česnako skilteles

Užverdu virdulį su vandeniu ir kriauklėje nuplikau plastikinius dangtelius.

Vis paspaudžiant, sudedu kopūstą, stiklainius iki pat viršaus užpilu kuo šaltesniu vandeniu (tinka ir iš čiaupo), dengiu dangtelius ir palieku kambario temperatūroje 4-6 dienoms. Tuomet jau ragaujame. Stiklainius laikau rūsy arba vėsesnėje namų dalyje.

DSC_0841

2 atsakymai į “Rauginti pekino kopūstai”

Parašykite komentarą