Šokoladinis manų pyragas su spanguolėmis

DSC_0077

Na, būna, kad ragaujamas patiekalas patinka, būna, kad patinka labai. Bet tokios euforijos, kokią jaučiau ragaudama šį pyragą, nesu jautusi niekada. Receptas pas mane atklydo iš Ukrainos. Ilgai delsiau, kol pagaliau, sumanius gaminti ką nors saldaus, prisiminiau, kad turiu manų kruopų ir džiovintų spanguolių. Kitų ingredientų visada turiu spintelėse, todėl be vargo užmaišiau tešlą, sukrėčiau ją į kepimo formą ir po valandos jau kaifavome, valgydami labai drėgną, ne itin saldų, spanguolių rūgštele gardintą pyragą. Jis toks drėgnas, kad net neverta barstyti cukraus pudros – ji kaipmat susigeria. Visus recepto matavimus gramais ir mililitrais paverčiau paprastu skaičiavimu stiklinėmis, kokio dydžio ji bebūtų – rezultatas bus puikus, tik pyragas mažesnis arba didesnis. Vidutinio dydžio pyragui naudoju 200ml stiklinę.  

Pyragui reikia:

1 st manų kruopų

2 st karšto vandens

1 st balto cukraus

1 aš vanilinio cukraus (arba kelių lašų romo esencijos)

4 vš kakavos

0,5 st saulėgrąžų aliejaus

0,5 st kvietinių miltų

2aš kepimo miltelių

1 st džiovintų spanguolių

Gilensiame inde sumaišau manų kruopas, cukrų ir vanilinį cukrų (ar esenciją), mišinį užpilu stikline karšto vandens, kruopščiai išmaišau ir palieku brinkti 1h. Kitame inde kita stikline karšto vandens užpilu džiovintas spanguoles.

Po valandos spanguoles supilu į koštuvą ir palieku nusivarvėti, o į manus įmaišau kakavos ir kepimo miltelius, aliejų ir miltus. Labai svarbu maišyti tol, kol neliks jokių gumuliukų ar nesusimaišiusių produktų, todėl geriausia naudoti mikserį ar rankinį plakiklį. Jungiu orkaitę, nustatau 180C. Galiausiai į tešlą įmaišau spanguoles, tešlą pilu į kepimo formą (kaip visada, rekomenduoju silikonines) ir ją šaunu į orkaitę. Pyragas kepa apie valandą.

Šis pyragas ypatingas dar ir tuo, kad laikomas šaldytuve labai ilgai išlieka šviežias ir drėgnas.

Tiekiu su karštais gėrimais.

Beje, šis pyragas vadinamas pasninko pyragu, nes jame nėra gyvulinių riebalų, pieno produktų ar kiaušinių.

DSC_0089

Parašykite komentarą