Tobula mielinė tešla

DSC_1060

Bandelės ar pyragai su vaisiais, uogiene ar varške, mėsa, lašinukais, grybais. ryžiais ar kopūstais… Mmm…   Įdarai, žinia, yra skonio reikalas, vistik skonio pagrindas – teisinga tešla. Sumaniau atskirai aprašyti pačios paprasčiausios iš visų man žinomų tešlų receptą. Pagirtinas yra ne tik tešlos paruošimo paprastumas ir greitis, bet ir gaminių iš jos skonis, nerandu kito žodžio apibūdinti jį, kaip tik tobulas 🙂

Proporcijos 18-20 bandelių (skaičiuoju 200 ml stikline):

3 stiklinės kvietinių miltų

1 stiklinė kefyro

0,5 stiklinės aliejaus (nepagailėkite gero, nerafinuoto)

11 g sausų mielių

1 šaukštelis druskos

1 šaukštelis baltojo cukraus

Kefyrą ir aliejų sumaišau puode, jei produktai buvo šaldytuve, tuomet puodą bent 10 min. dedu į orkaitę ir jungiu pačią minimaliausią kaitrą (pas mane 50 C). Tuomet sudedu visus likusius produktus ir užminkau tešlą. Tešla minkosi greitai ir galop nebelimpa nei prie rankų nei prie puodo sienelių. Puodą pridengiu virtuviniu rankšluosčiu ir palieku pusvalandžiui. Jį naudoju įdaro pasiruošimui. Beje, mano mėgstamiausios bandelės su ryžiais ir virtais kiaušiniais.

Po pusvalandžio tešlą dedu ant darbastalio, pyragams kočioju lakštus, o bandelėms atplešiu reikalingo dydžio gabaliukus ir iškočioju juos arba plonai išploju delnuose.

Jei kepu bandeles su įvairiais įdarais, tuomet kiekvienam įdarui sugalvoju kitokią formą, pvz. su varške – apvalios, su lašinukais – pailgos.

Prieš pat dedantį orkaitę, gaminius patepu plaktu kiaušiniu. Saldžius gaminius galima pabarstyti perliniu ar ruduoju cukrumi, o sūresnius – įvairiomis sėklomis ar džiovintomis žolelėmis. Bandelės su lašinukais tiesiog prašo kmynų pabarsto.

Ši tešla turi svarbią geros kokybės taisyklę: paruoštus pyragus ar bandeles reikia dėti į šaltą orkaitę, tik tuomet jungti 170-180 C ir laukti, kol tešla iškils ir apskrus. Pyragams reikės apie 40-50 min,. bandelėms (priklausomai nuo jų dydžio) 30-50 min.

DSC_1061

8 atsakymai į “Tobula mielinė tešla”

  1. a kodėl reikia dėti į šaltą orkaitę? per 3 min niekas ten neiškyla, tik sukrenta tešla. Mielės miršta prie 60 C. Optimaliausia temp kildinimui 26-27 C

    1. A todėl, Dariau, kad orkaitei šylant, mielės dar padirbėja, bandelių tūris padidėja, tešla jokiu būdu nesukrenta! Per 3min. iki 180C buitinė orkaitė neįkaista, profesionali – gal. Turbūt galima linksmai palyginti su moskvičiaus ir poršo įsibėgėjimo greičiu iki 100km/h 🙂

  2. Ar stiklinė yra bet kokia stiklinė, ar stiklinė kaip matavimo vienetas kažkiek konkrečiai ml turi? 🙂 Ir kiek pavyzdžiui tokių bandelių kaip nuotraukoje, gaunasi iš nurodyto produktų kiekio?

    1. Miela Migle, mano naudojamas matas – 200ml. Kiek bus bandelių, priklauso nuo to, su kokiu įdaru ir kokio dydžio jas gaminsite, su raugintais kopūstais man gaunasi apie 16. Jeigu liktų tešlos ir nebeturėtumėte jokio įdaro, tešlą galite drąsiai dėti į šaldymo kamerą, o prireikus atsišildyti 😉 Skanaus.

  3. Kodėl mielinėje tešloje naudojat kefyrą? Aš naudoju pieną. Koks skirtumas? Kai neturiu nerafinuoto aliejaus, naudoju lydytus taukus. Skonio nesuprastina.

    1. Miela Zofija, kefyras kažkaip kitaip sąveikauja su mielėmis, gamindavau su pienu, kol neatradau, kad kefyras geriau pučia 🙂

Parašykite komentarą