Bandelės su varške

DSC_0359

Šios bandelės užima ypatingai pagarbią vietą mūsų namuose dėl rūgštelėjusios varškės ir minimalaus cukraus kiekio. Žinoma, daug paprasčiau iškočiotą tešlą pertepti varškės įdaru, susukti ir supjaustyti riekelėmis, nei kiekvieną bandelę atidžiai ir kruopščiai formuoti rankomis. Tačiau atviras varškės sluoksnis papildomai apkepa, įgauna traškią plutelę, būtent todėl ir yra skanesnis. Bent jau mums 🙂

Bandelės išlieka šviežios pakankamai ilgai, jei jos laikomos sandariai uždarytame maišelyje ar pridengtos stikliniu gaubtu.

Greitoji tešla aprašyta čia, pirktinės šaldytos tešlos lapeliai, deja, netiks. Nors pastaruoju metu keliose kepyklose aptikau parduodamą mielinę tešlą, nešaldytą, šviežią ir nuostabiai iškylančią kepant, nepabijočiau tokios rekomenduoti net ir įgudusiam tešlos gamintojui.

Įdarui (12 bandelių) reikės

500 g riebesnės varškės (ne grūdėtos, ne kreminės)

2  kiaušinių

2 aš rudojo cukraus

1 šaukštelio vanilinio cukraus

1 šaukšto kukurūzų ar bulvių krakmolo

1 šaukštas cukraus pudros

Varškę, jei reikia, pertrinu per sietelį, įmušu vieną kiaušinį , kito trynį atskiriu ir atidedu, o baltymą įmaišau į varškės masę. Suberiu cukrų ir šakute sutrinu iki vientisos masės. Galop dedu krakmolą, įmaišau. Įdaras turi būti ne skystas, pakankamai standus, jei standumo trūksta, įberiu dar truputį krakmolo.

Paruoštą mielinę tešlą supjaustau daugmaž tesino kamuoliuko dydžio gabaliukais. Kiekvieną jų susuku rutuliuku, dedu jį į kepimo popieriumi išklotą skardą ir nedidelės stiklinės dugno pagalba formuoju dubenėlį, į kurį sukrečiu kupiną valgomą šaukštą įdaro. Bandeles dedu tolėliau vieną nuo kitos, kad pučiantis nesuliptų su kaimyne.

Paruoštas bandeles aptepu išplaktu tryniu ir dedu į orkaitę. Jungiu 180C (režimu kepimas iš abiejų pusių). Bandelės kepa apie 35-45min.

Tiekiu šiltas su arbata ar balinta kava, galima pabarstyti cukraus pudra.

Jei mėgstate saldesnį skonį, padvigubinkite cukraus kiekį įdare ir apibarstymui nepagailėkite cukraus pudros.

4 atsakymai į “Bandelės su varške”

  1. O vaje, čia tokios, kaip vaikystėje valgydavau!!! Dar ir dabar pamenu jų skonį! Reikės būtinų būtiniausiai išbandyti 🙂

  2. Bandeles nerealios 😉 viaa seima dziaugesi 😉 namuose tokia siluma jautesi kad teks dazniau palepinti seimyna;)
    Aciu uz nuostabu recepta;)

Parašykite komentarą