Želatinu dekupuoti margučiai

Collage1Kiekvienais metais ieškau įdomesnių margučių puošybos būdų, man svarbu, kad kiaušinis liktų valgomas. Daržovėmis, arbatomis, žolėmis ir kopūstais marginti kiaušiniai jau pabodo, todėl šiemet atkreipiau dėmesį į dekupažą natūraliomis priemonėmis. Šiandien buvo repeticija ir ji pavyko tiesiog puikiai! Skaičiau ir apie krakmolo klijus, bet juos paliksiu kitiems metams.

Taigi, pirmiausiai apsirūpinu trisluoksnėmis servetėlėmis su nedideliais raštais, buvo tikrai nelengva išsirinkti patinkančius ir nedidelius raštus. Paveiksliukus atsargiai išplešiu, kerpant žirklėmis labai išryškėja siūlė, o plėšytas susilieja su lukštu. Taip pat iš dėžės ištraukiu teptuką.

Metaliniame puodelyje sumaišau

2vš želatino

4vš vandens

Palieku pusvalandžiui išbrinkti, po to, jei reikia, įpilu dar vandens, tiek, kad vos vos apsemtų želatinos grūdelius. Kaičiu pačią mažiausią ugnį ir vis maišant kaitinu, kol želatina ištirpsta.

Tuomet imu virtą kiaušinį, lukštą patepu želatinu, atsargiai uždedu paveiksliuką ir vėl tepu sluoksnį želatino. Taip teplioju, kol pasidengia visas kiaušinis. Paruoštą kiaušinį dedu ant grotelių ir palieku apdžiūti.

Taip papuoštas kiaušinis dar ir tampa nepramušamu, nes želatinas amortizuoja smūgį kitu kiaušiniu. O smarkiai daužtas į stalą pasiduoda.

Želatinas ir servetėlės absoliučiai nepakeičia kiaušinio skoninių savybių, ir tai, manau, labai šaunu.

4 atsakymai į “Želatinu dekupuoti margučiai”

Parašykite komentarą