Tortas „Žalioji mėlynė”

MelyniuTortas

Viena mergaitė pavadino tortą Šreku, taip penkiametei atrodė šis ryškių, kontrastingų spalvų tortas. Šį spalvų derinį šiemet mačiau jau keliolikoje maisto nuotraukų, receptų neskaičiau, bet sumečiau, kad tai bus špinatų biskvitas ir mėlynių kremas. O šiemet auginu vijoklinį (indinį) špinatą, jo žaluma tokia intensyvi, jog užteko vos 10 lapų visam biskvitui nudažyti. Mėlynių sezonas pačiam įkaršty, todėl ėmiausi kepimo ir plakimo įrankių ir galiu drąsiai pasakyti – dabar tai tortas Nr. 1 mano kolekcijoje. Špinatų skonio biskvite absoliučiai nesijaučia, o štai mėlynės ne tik dažo, o dar ir intensyviai gardina maskarponės kremą. Taigi, apie viską iš eilės.

Biskvitui pasiruošiu

5 kiaušinius

6vš su kaupu kvietinių miltų

5vš cukraus

1aš sodos

1vš grietinės

20ml balto romo (galima keisti romo esencija)

2 saujas (apie 150g) špinatų lapų be kotelių

Špinatų lapus suberiu į verdantį vandenį, paverdu apie 2min., išgriebiu į kiaurasamtį ir perlieju kuo šaltesniu vandeniu. Atskiriu kiaušinių baltymus, trynius sudedu į virtuvinio kombaino indą su S peiliais, ten pat iki tyrės blenderiu sumaltus atvėsusius špinatus ir malu 30-60sek. Tuomet suberiu cukrų ir vėl minutei-kitai jungiu peilius. Gautą žalią masę supilu į gilų indą, suberiu miltus, supilu romą ir įmaišau. Ten pat sudedu iki putų išplaktus baltymus. Puodelyje sumaišau sodą su grietine ir supilu į tešlą.

Išsuku ir supilu į torto kepimo formą, ją dedu į orkaitę, jungiu 180C kepimo režimą iš viršaus ir apačios. Kepu apie 45min., baigtumą tikrinu mediniu pagaliuku – įkištas į biskvitą ir ištrauktas jis turi būti sausas. Iškepusį biskvitą atvėsinu, nupjaunu viršaus nelygumus ir biskvitą perpjaunu pusiau. Nupjaustytą biskvitą smulkiai sutrupinu.

Kremui pasiruošiu

250g plakamos grietinėlės

250g maskarponės sūrio

5vš be kaupo cukraus pudros

1st mėlynių (apie 150-200g)

0,5 citrinos

Grietinėlę išplaku mikseriu, kitame inde tuo pačiu mikseriu sumaišau maskarponę su mėlynėmis, cukraus pudra ir  pusės citrinos sultimis. Abu plakinius sumaišau į vieną kremą.

Formuoju tortą – ant pirmo biskvito sukrečiu 1/3 kremo, išlyginu, dedu antrą lakštą, vėl 1/3 kremo ir likusiu kremu gausiai aptepu šonus. Tuomet šonus apiberiu biskvito trupiniais.

Tortas turi bent 6h bręsti, tam tinkamiausia šaldytuvo lentyna.

Pats skaniausias – po 12h.

Tiekiu šaltą.

 

Srekas1

12 atsakymų į “Tortas „Žalioji mėlynė””

  1. nuoširdus ačiū,labai naudingi patarimai,sėkmės,Visada laukiu.Pagarbiai

    2016 m. rugpjūčio 4 d. 19:10, „Kūmutės Virtuvė” rašė:

    > Kūmucia posted: ” Kaimynės anūkė pavadino tortą Šreku, taip penkiametei > atrodė šis ryškių, kontrastingų spalvų tortas. Šį spalvų derinį šiemet > mačiau jau keliolikoje maisto nuotraukų, receptų neskaičiau, bet sumečiau, > kad tai bus špinatų biskvitas ir mėlynių kremas. O šie” >

  2. Ačiū už receptą – tikrai labai skanus ir gražus kepinys! Nenuvylė ir antras kartas 🙂 ir tikrai kartosiu dar ne kartą! Skonį įvertino ir gurmanai 😉 Beje, pamiršus į kremą įspausti citrinos sulčių – labai tinka šaltalankiai 🙂

  3. Nuostabiai gaivus, ne per saldus, yspūdingai atridantis. Tik aš, darydama žiemą dėjau parduotuvėje pirktas ne miško mėlynes, ir todėl pertepimas nebuvo tokios spalvos, kokios tikėjausi. Bet šiaip, super.

    1. Miela Justina, jei turite omeny šilauoges, tai jos tikrai ne mėlynos kremuose, ir labiau tinka puošybai. Ačiū už super, visad labai džiaugiuosi tokiais komentarais. Gardaus pavasario!

  4. Dariau viską pagal nurodymus. Biskvitas gavosi kietas,vietomis net neiškilo. O atrodo nuostabus pyragas..

Parašykite komentarą