Firminis pyragas „5”

DSC_0338

Pagaliau atėjo laikas aprašyti vieną labiausiai vykusių eksperimentų su pyragais. Norėjosi, kad ir skonis būtų nepriekaištingas, ir kad akį džiugintų. Ir kad gamyba nebūtų varginanti.

Dabar jau šį pyragą kepu gan dažnai, nes jis yra ne tik puikiai derantis su bet kokio sezono vaisiais ar uogomis, bet dar ir labai lengvai įsimenamas dėl skaičiaus 5. Tuoj suprasite kodėl.

<

p style=”text-align:center;”>Pavasarį pyragą gardinu rabarbarais, vėliau – braškėmis, juodaisiais serbentais, šilauogėmis. Rudenį – obuoliais, žinoma. O žiemą dedu konservuotas vyšnias be kauliukų ar bananą. Variacijoms ribų nėra.

Pyragui reikės:

5 kiaušinių

5 vš cukraus

5 vš miltų (be kaupo)

5 vš aliejaus (neutralaus skonio ir kvapo, pvz. saulėgrąžų ar rapsų)

5 aš cukraus miltelių

5 rabarbaro kotų (plonų, apie 30 cm ilgio) ar 5 nedidelių obuolių

5 lašų romo esencijos (nebūtinai)

Sodos, acto

Štai ir atsakymas, kodėl 5. Žinoma, gaminant pyragą su vyšniomis, jų reikės daugiau nei penkių.

Pirmiausiai atskiriu trynius nuo baltymų, baltymus dedu į šaldytuvą. Išsitraukiu elektrinį mikserį (jei neturite – tiesiog ilgiau paplaksite šluotele). Į indą su tryniais suberiu cukrų ir pradedu maišyti, kai cukrus aptirpsta ir tryniai pabąla, pilu aliejų, įlašinu romo esencijos, tuomet suberiu miltus. Kai jau viskas susimaišo, tešlą dedu į šoną ir imuosi rabarbarų ar obuolių, juos nulupu ir supjaustau nedideliais kubeliais.

Virš tešlos laikau šaukštą su

1 aš sodos

ir labai lėta srovele pilu actą. Pilu tol, kol soda putoja. Įmaišau putas, tuomet suberiu rabarbarus ar obuolius ir juos įmaišau į tešlą.

Įjungiu orkaitę režimu kepimas iš abiejų pusių 180 C, tešlą supilu į kepimo formą ir ją dedu ant grotelių orkaitės viduryje. Nustatau laikmatį 30 min.

Imuosi baltymų – plaku juos, kol jie tampa blizgūs, suberiu cukraus miltelius ir dar truputį paplaku, kad cukrus tolygiai pasiskirstytų. Beje, dauguma rekomenduoja plakant baltymus, į juos įberti žiupsnelį druskos. Galima, bet tikrai nėra būtina, jei baltymai atšaldyti.

Po 30 min. kepimo, pyragą ištraukiu iš orkaitės, viršun supilu plaktus baltymus, tolygiai paskirstau, pakedenu šakute, ir formą vėl grąžinu į orkaitę dar 15-20 min. Šioje kepimo stadijoje reiktų toli nesitraukti, viena akim stebėti ar ne pernelyg parudavo baltymo kepurė. Jei pasirodys, kad ji per ruda, tuomet pakeiskite kepimo režimą į kepimą tik iš apačios.

Orkaitės neatidarinėju, palieku pyragą iki pilno atvėsimo. Valgome šaltą.

DSC_0330

6 atsakymai į “Firminis pyragas „5””

  1. Atrodo nesudėtingas ir skanus, tik norėjau pasidomėti, ar baltymams užtenka cukraus pudros (turiu omeny ne kiekį, o skonį). Gal citrinos sultys ar bent jau kokios esencijos suteiktų gaivumo?

    1. Miela Vida, man netrūksta skonio, visi jie apačioje – ir saldumas, ir rūgštumas, ir romas 🙂 Ta kepurė suteikia lengvumo pojūtį.

      1. Labai ačiū, už paaiškinimą, šiandien būtinai kepsiu su vyšniomis.

Parašykite komentarą