Raugintos morkos

DSC_0421

Raugintos morkos – visiškai nebūtinai rudens derliaus šventė. Karts nuo karto užraugiu nedidelį kibirėlį morkų ir žiemą, nes jos tobulai tinka vakarui su gera knyga ar filmu, kai norisi ko nors „pagriaužti”. Raugintiems produktams laikyti optimaliausia +2-5C temperatūra, tokią net tobuliausiam rūsy sunku išgauti, todėl vienas kibirėlis greitam suvartojimui – tobulas variantas. Kalbu apie 1l talpos plastikinę arba stiklinę talpą. Šios morkos puikiai tinka ir garnyrui, bet vėlgi – nedideliais kiekiais, mat jos ilgai kramtomos, sakyčiau labiau tinkamos patiekalų puošybai.

Renkuosi plonas morkas, jei nepavyksta tokių gauti, tuomet pjaustau mažo pirštelio pločio juostelėmis. Nuskustas morkas talpiai sudedu į išplautą tarą, užpilu vandeniu ir jį nupilu į matavimo indą. Proporcija 1l vandens. Tokiam kiekiui reikia:

1 kupino valgomo šaukšto rupios druskos

1 tokio pačio šaukšto prieskonių mišinio konservavimui (ar džiovintų krapų kotų, lauro lapo, juodų pipirų grūdelių, kalendros sėklų)

1aš cukraus

5-6 česnako skiltelių

Vandenį užkaitinu, sudedu druską ir cukrų, verdu kol jie ištirpsta. Česnaką supjaustau plonomis juostelėmis ir suberiu ant morkų, ten pat suberiu prieskonius. Užpilu karštu marinatu, dangtelį uždedu, bet neužsuku ar neužspaudžiu, nes rūgstant skysčiai veršis lauk. Tarą dedu ant gilesnės lėkštės ir statu šiltoje namų vietoje, pvz. ant palangės, po kuria kaista radiatorius.

Rūgimo procesas užtrunka 5-7d. Išrūgusias morkas laikau šaldytuve.

DSC_0414

2 atsakymai į “Raugintos morkos”

  1. wow super variantas, niekada nepagalvojau , kad ir morkas galima butu parauginti, aciu uz recepta, bus isbandyta greitu laiku 🙂 Juk fermentuotas maistas tai lyg vaistas!

    1. Taip, Živile. Rauginti galima beveik viską 🙂 Kaip sako garsieji raugintojai Abukauskai – kol kas jie nefermentavo tik bulvių. Skanaus !

Parašykite komentarą