Avižiniai lietiniai

dsc_3752

Avižų pieno tema išsirutuliojo į dar vieną įdomią pažintį ir visiškai naujų produktų namie atsiradimą. Manau, kad jau daug kas yra girdėję apie Šlyninkų malūną ir puikų pasakorių malūnininką, kolegės Jūratės dėka susipažinau su juo ir jo miltais. Rūgsta jau penktas ruginis raugas, jaukinu jį juodai duonai, jau burbuliuoja su ruginiais miltais užraugti burokėliai, o štai avižiniai miltai ilgai stovėjo be darbo. Tol, kol nekilo mintis iškepti lietinių, o spintelėje akių lygyje pasirodė avižiniai miltai. Dar ir vištelės po žiemos gūdumo pradėjo kiaušinius dėti, tiesiog sukirbėjo mintis praskaidrinti sekmadienį blynų skoniu.

Lietinių skonis nenuvylė, tačiau jis yra smarkiai kitoks nei įprastų, kvietinių miltų blynų. Juos labiau siūlyčiau tiems, kas mėgsta sūrius, ne saldžius lietinius. Įdarui bandėme sūrį, rikotą su špinatais ir varškę su kapota kalendra. Tiesiog tobula. O su uogiene ar džemu mums neįtiko, bet gal tik dėl to, kad nesame saldžiamėgiai 🙂 

Dvylikai lietinių pasiruošiu:

3 didelius kiaušinius

300g avižinių miltų

1aš druskos

1aš cukraus (galima nedėti)

3vš bekvapio aliejaus

Giliame inde iki putų išplaku kiaušinius, suberiu miltus, prieskonius ir supilu aliejų. Išmaišau iki trupinių ir tuomet po truputį pilu kambario temperatūros vandenį ir maišau. Skiedžiu tol, kol tešla pasidaro gerokai skysta. Ir štai svarbus momentas – avižiniai mitai brinksta ir brinkdami tirština tešlą, todėl jau lyg ir pakankamai skystą tešlą palieku bent pusvalandžiui ramybėje. Po to tenka vėl skiesti vandeniu iki skystos konsistencijos.

Lietinius kepu gerai įkaitintoje keptuvėje, jokių riebalų nenaudoju, aliejus tešloje sutepa kepimo paviršių.

Valgome karštus, su įdarais ir grietine. Atvėsusius apsuku maistine plėvele ir laikau kambario temperatūroje, šaldytuve lietiniai tampa kietais.

2 atsakymai į “Avižiniai lietiniai”

Parašykite komentarą