Antras gyvenimas

dsc_2444

Daugelis mūsų vaikystėje merkėme svogūnų galvas į stiklinaitę su vandeniu ir kasdien laukdavome stebuklo. Ir sudygę laiškai būdavo stebuklingai skanūs.
Daiginti galima net tik svogūnus, tereikia į vandenį sumerkti nupjautus daržovių galiukus ir po savaitės – kitos jau galėsite mėgautis šviežiais žalumynais. Įtraukite į šį procesą ir vaikus, jiems patikint reikiamą vandens kiekio induose priežiūrą. Bus daug krykštavimo suradus pirmą išdygusį lapelį, ragaukite, fotografuokite, stebėkite ir, sulaukus didelio derliaus, ruoškite įvairiausius patiekalus.
Puikiai sudygsta morkos, burokėliai, salierai, kininiai kopūstai, kaliaropės. Lapai pagardins garnyrus, vienakąsnius ar pusryčių sumuštinius, sūrius žuvies ar daržovių paragus, salotas ar žaliuosius kokteilius.
Siūlau kelis receptus su šviežia žaluma.

Garnyras su burokėlių lapais

150 g raugintų kopūstų

4 valg. š. saulėgrąžų aliejaus

2 valg. š. apelsinų sulčių

½ svogūno

1 virtas burokėlis

Žiupsnis kmynų

Žiupsnis burokėlių lapų

Raugintus kopūstus sudėkite į koštuvą ir palikite ant kriauklės, kad nuvarvėtų skystis. Nulupkite svogūną ir virtą burokėlį ir supjaustykite nedideliais kubeliais.

Keptuvę įkaitinkite ir suberkite kmynus, jiems ėmus spragsėti, įpilkite 2 šaukštus aliejaus ir suberkite svogūnus. Kepkite kol svogūnai pageltonuos ir pasidarys skaidrūs.

Kopūstus sudėkite į lėkštę, supilkite dar karštą keptuvės turinį ir gerai išmaišykite. Burokėlių kubelius sumaišykite su likusiu aliejumi ir šviežiai spaustomis apelsinų sultimis.

Garnyrą sluoksniuokite į nedidelius indelius. Pagardinkite burokėlių lapeliais.

dsc_2453

Sumuštiniai su kokosiniais pievagrybiais ir morkų lapais

4 riekės juodos ruginės duonos

2 valg. š. kokosų aliejaus

6 dideli pievagrybiai

50 g sviesto

½ jaunos cukinijos

½ citrinos

Žiupsnis druskos

Žiupsnis raudonėlio

Žiupsnis morkų lapų

Juodą duoną paskrudinkite tosteryje ar sumuštinių keptuvėje ir supjaustykite į 3 lygias dalis. Plačiu daržovių skustuku atpjaukite 12 vienodų cukinijos juostų, pievagrybius perpjaukite per pusę. Įkaitinkite keptuvę, sudėkite kokosų aliejų ir jame apkepinkite grybus ir cukinijas, baigiant kepti pasūdykite. Išimkite iš keptuvės, pabarstykite raudonėliu ir palikite atvėsti. Citriną supjaustykite kuo plonesnėmis riekelėmis. Duoną patepkite sviestu, dėkite pievagrybį, cukinijos juostą, citrinos riekelę ir keletą morkų lapų.

sumorkulapais

Parašykite komentarą