Keksiukai su dž. slyvomis ir graikinių riešutų puselėmis

KeksiukaiSapnas

O štai šio recepto atsiradimo istorija pati keisčiausia iš visų man nutikusių. Aš jį… susapnavau. Ne receptūrą gramais ar šaukštais, žinoma, tik pačią idėją, kad šokoladinius keksiukus reikia pagardinti ir papuošti džiovintomis slyvomis ir graikiniais riešutais. Sapną kelias dienas nešiojausi minty ir vieną vakarą ėmiau ir pabandžiau.

Skonis labai patiko, keksiukai gavosi labai puošnūs, kažkam riešuto puselė kepurėje priminė drugelį, kažkam vulkaną. Riešutas davė sotumą, slyva drėgną skonį, o patys šokoladiniai keksiukai jau ir savaime yra gėris 🙂

Svarbu: rinkitės didesnes džiovintas slyvas, geriau plokščias.

12 – kai keksiukų pasiruošiu:

4 didesnius kiaušinius

1 st rudojo cukraus

1 st persijotų kvietinių miltų

1 šaukštą persijotos kakavos

12 džiovintų slyvų

12 graikinių riešutų puselių

2 šaukštus rudojo romo

Slyvas sudedu į gilesnę lėkštę ir užpilu romu. Ruošiu tešlą. Kiaušinius šluotele išplaku iki baltumo, sudedu cukrų ir neskubant plaku, kol cukrus ištirpsta. Miltus kartu su kakava persijoju ir suberiu į kiaušinių plakinį, kruopščiai permaišau, kad neliktų jokių gumuliukų. Jei norisi greitesnio gaminimo, naudoju virtuvinio kombaino plakiklį.

Silikoninę keksiukų formą iškloju popierinėmis formelėmis ir supilu tešlą, į kiekvieną apie 2 didesnius šaukštus. Įjungiu orkaitę, nustatau 180 C ir kepimo režimą iš abiejų pusių.

Ant kiekvieno keksiuko tešlos paviršiaus dedu slyvą ir riešutą ir formą nedelsiant dedu į orkaitę. Tai svarbu todėl, kad ilgiau palaikius slyvas tešloje, jos nuskęsta ir iškepusiame keksiuke būna dugne.

Keksiukus kepu apie 35 – 45 minutes.

Parašykite komentarą