Ruginė jogurtinė duona

dsc_3932

Ir dar kartą su šilčiausiais linkėjimais Šlyninkų malūnui ir smagiąjam jo malūnininkui.  Pagaliau pavyko prisijaukinti jo ruginius miltus, pradėjau nuo burokų rauginimo, raugo duonai, o tuomet jau kibau į juodąją duonelę. Mūsų namuose duona valgoma ne itin dažnai, bet ši tiesiog tirpsta. Gal dėl to, kad skonis nostalgiškas, primenantis vasaras pas draugių močiutes kaime ir tokią duoną su niekaip nesukramtomu lašinuku ir šviežiai raugtu agurku. Man pakvipo vasara… 

Ši duona gaminama greitai, jai nereikia raugo ar mielių, kildinimui naudoju jogurtu gesintą sodą.

Vienam kepaliukui pasiruošiu:

400g graikiško jogurto

1aš sodos (su kaupu)

400g ruginių miltų

1aš rupios druskos

2vš sėlenėlių

2vš avižinių dribsnių

1aš kmynų

Kartais dar dedu kelis šaukštus linų sėmenų ar saulėgrąžų rupinių, bet tai parduotuvėse nepasirodantis gaminys, paieškokite artimiausioje aliejaus spaudykloje. Arba parašykite man :)

Jogurtą iškrečiu į gilų dubenį, įdedu sodą ir išmaišau. Palieku bent penkioms minutėms sodai užgesti nuo jogurto rūgšties. Nekantrumas gresia sodos prieskoniu duonoje. Ir neišsigaskite, jogurto masė padidės.

Sudedu sėlenėles ir dribsnius, išmaišau ir vėl palieku brinkti, šįkart 15 minučių. Galop suberiu druską, miltus kmynus (ir rupinius) ir viską kruopščiai maišau, kol visi produktai tampa vientisa poskyste tešla.

Ją pilu į silikoninę kekso (dar kitaip vadinamą “zuikio”) formą, ją dedu ant grotelių vidury orkaitės, jungiu 150C ir jungiu laikmatį 2h. Po dvejų valandų kaitrą padidinu iki 200C ir kepu dar apie 15min. Orkaitės durelių kepimo metu neatidarinėju, visą procesą stebiu per stiklą.

Karštą duoną išimu iš silikoninės formos ir palieku atvėsti ir pailsėti ant medinės lentelės 2-3h. Mums ši duona skaniausia kitą dieną. Ypač su keptu šviežiu kiaušiniu, daržovių salotomis, namine sriuba ir pan.

dsc_3944

Citata

2 Komentaras (+add yours?)

  1. Loreta
    Bir 23, 2017 @ 11:02:34

    O su kokiu graikišku jogurtu darote, kokios firmos? Nes man labai tiršta masė gavosi, ne poskystė

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Prisijunk ir tu!

Kategorijos