Ypatingai ruošta lydeka

AudrZuvi
Lydeka

Ypatingai, nes iš ypatingo žvejo labai netikėtai gavau dovanų… lydeką. Bet ne bet kokią, jau išdorotą ir be anei vieno žvyno ir peleko, vos vos sūdytą ir su citrinos riekelėmis viduje. Profesionaliai paruošta, neginčijamai. Iš krepšelio ištraukus žuvį, namuose pakvipo ežeru ir ūkanomis, och jau tie vasariški rytai… Pati nesibodžiu užmesti meškerės, bet tik šviesiuoju metų laiku, auštant, kai oras dar gaivus. Mano laimikis visada skiriamas namie laukiančiai katei, nes didžiausia pagauta buvo… na, nemeluosiu kaip Tikri Žvejai, kilbukas ir jo dydžio ešeriukas 🙂

Todėl gėlavandenes žuvis kepu itin retai, pusdienį sukau galvą kaip paruošti tokią neeilinę dovaną. Ir tik dar kartą įsitikinau, kad mano namų šaldytuvas stebuklingas. Jame radau liūdinčių šparagų, vakar virtą rabarbarų čatnį, ką tik nupjautų kalendros lapelių ir neseniai lydyto ghee sviesto.  Lydekaitė ir šparagai iškepė ir suderėjo su čatniu tobulai, todėl dalinuosi receptu.

4 porcijas paruošiau iš:

1,2 – 1,5 kg lydekos

2 šaukštų tyro aliejaus

žiupsnio šviežių kalendros lapelių

1 šaukšto pesto

1-2 šaukštų judros sėklų (galima keisti sezamu)

200 g šparagų ūglių

1 šaukšto ghee sviesto

1 šaukšto sėklų mišinio (sezamų, linų, saulėgrąžų)

0,5 citrinos

Kadangi lydeka jau buvo pilnai paruošta kepimui, dėjau ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Vidų ištepiau pesto, pabarsčiau smulkiai kapota kalendra, suvožiau ir palaisčiau aliejumi. Skaičiau, kad lydekos odą prieš kepant reikia subadyti šakute, kad kepant neplyšinėtų. Taip ir padariau. Ir tik tuomet užbėriau judrą.

Kepiau 200 C 40 minučių.

Kepant žuviai, įkaitinau keptuvę, išlydžiau ghee ir sudėjau šparagus. Nemažinant ugnies, kepiau iš abiejų pusių po 5-6 minutes, tuomet juos apibarsčiau sėklų mišiniu, keptuvę uždengiau dangčiu ir išjungiau ugnį.

Iškepusią lydekaitę pjausčiau porcijomis, apliejau citrinos sultimis, o garnyrui lėkštėse sudėjau šparagus ir po nedidelį indelį rabarbarų čatnio. Kartu vakarieniavusi draugė paprašė šermukšnių pagardo, vyrai į lėkštes dar dėjosi raugintų moliūgų ir marinuotų česnakų kotų.

O aš užsisvajojau apie aušrą dviese su meškerėmis, tyloje kvėpuojant ajerais…

 

Parašykite komentarą