Gardžiosios blauzdelės

Blauzdeles

Vakar su viena maisto tinklaraštininke diskutavome apie vištieną prekybos centruose, dėliojome mums žinomus jų auginimo ir lesinimo pliusus ir minusus ir abejotiną kokybę. Ir abipusiai sutarėme, kad nuo jos… nepabėgsime 🙂 Broilerių mėsa yra skanesnė, nei ūkyje augusios laimingos vištos. Minkštesnė. Lengviau paruošiama. Gardesnė.

O su jumis pasidalinsiu keliomis firminėmis paslaptimis kaip kepti blauzdeles, kad jos būtų ypatingai minkštos.

1 kilogramui blauzdelių pasiruošiu:

1aš rupios druskos

½ citrinos

6 česnako skilteles

50g sviesto (kambario temperatūros)

1aš provanso žolelių mišinio

Pirmiausiai blauzdeles perplaunu po šalto vandens srove ir popieriniu rankšluosčiu nusausinu. Sudedu į kepimo indą, užberiu druską ir ją įminkau į blauzdeles. Pirštu pakabinu truputį sviesto ir juo ištepu blauzdelės mėsą po oda.

Nulupu česnakų skilteles ir jas supjaustau kuo plonesniais griežinėliais ir juos sukaišau po odele. Blauzdeles sudedu į kepimo formą, palaistau citrinos sultimis, išspaustą citriną irgi dedu šalia blauzdelių. Užberiu provanso žoleles ir indą dedu į orkaitės vidurį.

Kepu valandą 150C, tuomet didinu kaitrą iki 200C ir kepu dar apie 20 minučių. Tai yra lėtasis kepimo būdas, jei skubate – rinkitės greitąjį kepimą, jam užteks 30-35 minučių 180C. Blauzdelės bus irgi gardžios, bet ne tokios minkštos ir sultingos.

Tiekiu su daržovėmis, košėmis, lavašu.

 

 

2 atsakymai į “Gardžiosios blauzdelės”

  1. Atsiprašau,turbūt nevalgėt namuose augintų viščiukų,kažkoks briedas kad skanesnės užaugintos su stimuliatoriais.Ir dar citrina sausina mėsą,receptas nepatiko.

    1. Nepatiko tai nepatiko, neturiu tokio tikslo įtikti visų skoniams. Viščiukus auginu pati, todėl puikiai žinau, kad naminė, natūraliai auginta vištiena yra kieta ir tinka tik troškinimui ar sultiniui. O citrina su aliejumi yra puikus duetas, neleidžiantis sausinti mėsos. Jūs gal pabandykite?

Parašykite komentarą