Obuolių acto marinatas

Agurob

Kuo ilgiau rašau apie konservavimą, tuo daugiau kyla diskusijų ir klausimų. Tai labai džiugina, nes jei per sezoną pavyksta įtikinti nors vieną šeimininkę, kad gaminti „iš akies” yra produktų, laiko ir rudenį dažnai ne itin geros nuotaikos gadinimas – laikau tai puikiu rezultatu.

„Iš akies” galima berti druskos ant kepto kiaušinio, tepti duoną sviestu, tačiau konservavime galioja konservantų ir vandens (jei jis naudojamas) proporcijos. Pavyzdžiui, cukraus į marinatus dedama arba tiek pat kiek druskos, arba žymiai daugiau. Jei 1 litrui vandens pakanka 1 šaukšto druskos, tai cukraus gali būti ir 1, ir 3, ir 5. Vienoje FB grupėje moteris rašė pilanti 1,5 stiklinės cukraus, bet tik 100 ml acto. Ir vėlgi, tai proporcijų reikalas – acto rūgštis gesina cukraus saldumą, tad jei nesinori valgyti agurkų kompoto, reikėtų prisiminti ir tai, kad kuo daugiau cukraus, tuo daugiau ir acto.

Šiandien norėčiau pristatyti dar neaprašytą agurkų marinavimo su obuolių actu receptą ir mažą gudrybę, sutaupančią galybes laiko konservuojant. 

Kai turiu laisvą pusvalandį, išsiverdu didelį kiekį marinato, jį galima naudoti visą savaitę, kasdien užsukant kad ir po 2-3 stiklainius, tai ypač aktualu auginantiems agurkus nedideliame šiltnamyje ar darže.

į 7 l puodą pilu

5 l vandens

5 šaukštus rupios (nejoduotos) druskos

15 šaukštų cukraus

Kaitinu, kol vanduo užverda, o prieskoniai ištirpsta. Ir tuomet supilu

1 l obuolių acto

Marinatas paruoštas. Prieš kemšant agurkus į stiklainius, juos nuplaunu, didesnius pjaustau griežinėliais, mažesnius nuplikau verdančiu vandeniu, tuomet jie talpiau gula į stiklainius. Taros dydis neturi reikšmės, svarbiausia yra švara, todėl stiklainius kruopščiai išplaunu karštu vandeniu ir soda ir iškaitinu orkaitėje +80 C (apie 15 min.).

Užkaičiu puodą su marinatu, į kiekvieną stiklainį dedu

prieskonių marinavimui mišinio

Puslitriniam stiklainiui užteks arbatinio šaukštelio, litriniam reiktų viso valgomojo šaukšto prieskonių. Greitam marinavimui ne itin patinka švieži lapai ar česnakai, todėl jei nenorite sugadinti konservų, geriau vartokite tik džiovintus prieskonius.

Dangtelius visada naudoju tik naujus, todėl tik nuplikau jų vidinę pusę verdančiu vandenius.

Stiklainius sklidinai pripilu verdančio marinato, užsuku dangtelius ir stiklainius verčiu aukštyn kojomis ant pledo. Kai jau sudėti visi stiklainiai, pledu uždengiu ir apkamšau. Palieku iki pilno atvėsimo ir nešu į rūsį.

Šis marinatas tinka visoms daržovėms ar jų asorti. Tik jei gaminsite paprikas, kalafiorus ar morkas, būtinai blanširuokite jas verdančiame vandenyje bent 5 minutes.

AguAgu1

 

8 atsakymai į “Obuolių acto marinatas”

  1. sveiki dar karta. jus net nezinot , bet siemet esu patapus didele jus gerbeja . jau isbandziau jomajo agurkelius, cesnakinius cukinijas ir cukiniju jostas. kolkas viskas gaunasi skaniai. o del sito recepto norejau pasitikslint , ar tikrai marinata uzlejam tik viena karta? ir kodel ?
    aciu

    1. Miela Alina, smagu 🙂 O užliejam tik vieną kartą, nes tarą kaitinam, nepjaustytus agurkus nuplikom, o griežinėliams tikrai užtenka vieno užpylimo, svarbu iki atvėsimo laikyti po pledu ar pūkine striuke. Skanaus 😉

Parašykite komentarą