Marinuotos obuolinės agurkų juostos

Agurkjuos

Prisipažinsiu, nusižiūrėjau šį konservavimo būdą Amsterdame, viename supermarketų stabtelėjau prie marinuotų agurkų, nes akį patraukė plonos riekelės. Etiketėje buvo rašoma, kad pjaustyti agurkai labai tinka Olandijoje itin mėgstamiems sumuštiniams ir suvožtiniams. Prigriebėme stiklainį, ir vakare dviese jį visą ir sutaršėme, agurkai labai jau derėjo su sūriu ir virtu kumpiu, mintyse jau mačiau kaip gražiai jie tiktų, susukti ar iškloti prie kokio kepsnio ar maltinio. Įsidėjau idėją į atminties stalčiuką ir… pamiršau. O prisiminiau šią vasarą, kuomet agurkai lepino ypatingu derliumi. Pusę vasaros džiugiai kimšau agurkus į stiklainius, vis pavartydama savo receptų lobyną ir vieną dieną supratau, kad rūsys ne guminis, o ir norisi ko nors tiesiog kitaip. Štai tuomet iš atminties stalčiuko iššoko prisiminimas, tuomet ėmiausi darbo ir po kelių valandų jau buvau atradusi patį optimaliausią juostų marinavimo būdą. O kadangi su obuolių actu, tai obuolinės 🙂 Bandykite ir jūs.

Naudoju tiesius agurkus. Supjaustau juos aštriu peiliu kuo plonesnėmis juostomis ir sudedu į puodą. Priklausomai nuo paruoštų agurkų kiekio, užpilu šaltu vandeniu. Skaičiuoju litriniu stiklainiu ir pilu tol,  kol agurkai panyra. Kaičiu ugnį ir laukiu užvirimo. Į jau iškaitintus 0,5 l stiklainius dedu po

1 šaukštą prieskonių agurkams marinuoti mišinio

Vandeniui užvirus, dedu prieskonius. Proporcija vienam litrui vandens sekanti:

1 šaukštas rupios druskos

3 šaukštai cukraus

 150 ml obuolių acto

Šaukštai be kaupo. Pirmiausiai suberiu druską ir cukrų, mediniu šaukštu lėtai pamaišau, lukteliu, kol prieskoniai ištirps, po 10-12 minučių supilu actą. Kai viskas vėl užkunkuliuoja, imu stiklainį, žnyplėmis iš puodo traukiu juostas ir talpiai dedu jas ant dugno. Po truputį pildau stiklainį, nespaudžiant, kai jau agurkai pasiekia stiklainio viršų, užpilu marinatu iš puodo, užsuku dangteliu ir verčiu aukštyn kojomis ant pledo. Kai jau sudedu visus stiklainius, juos šiltai apkloju ir palieku iki pilno atvėsimo.

Panašu, kad šie agurkai rūsy ilgai neišstovės, net trys iš dvidešimties stiklainių jau suvalgyti. Labai jau gardžiai juostos paįvairina bet kokį nors truputį sprangesnį patiekalą.

Ar laikyti rūsyje? Manau, kad nebūtinai, šiuo marinatu ruošti nepjaustyti agurkai puikiai laikosi net kambario temperatūroje.

Agurkjuostės

 

Agurkj

5 atsakymai į “Marinuotos obuolinės agurkų juostos”

  1. Sveika, taip noriu išbandyti šiuos agurkėlius, bet nematau, koki kiekio reikia agurkų litrui. Iš anksto dėkoju už atdakymą 🙂

    1. Gaila, kad gavosi minkšti. Tai galėjo įtakoti juostų storis ir agurkų rūšis, marinavimui ir rauginimui vertėtų rinktis storžievius, kauburėtus agurkus. Jei bandytumėte darkart su ta pačia rūšimi, kaitinkite trumpiau, žinoma. Sėkmės.

Parašykite komentarą