Firminė morkų sriuba

morksriube1

Daugelis mano, kad esu nepataisoma optimistė ir kad mano virtuvėje nebūna liapsusų. Būna, ir ne tik virtuvėje 🙂 Ir man netgi patinka, kai koks nors kulinarinis eksperimentas nepavyksta, tuomet išmokstu pamoką, kuri ilgainiui padeda sukurti kai ką žymiai skanesnio. Taip nutiko ir su trinta morkų sriuba, „nelipo” jos skonis nors tu ką, ir ne vienerius metus, nors ranką prie širdies pridėjus pasakysiu – gaminau, daug kartų. Kol nesumąsčiau, kad morkų sriuboje man tiesiog… per daug. Trinta sriuba juk nebūtinai turi nevarvėti nuo šaukšto. Akis dar užkliuvo už šaldytuve nuobodžiaujančių marinuotų kelmučių, kelių šparagų kotų, brinkintų avinžirnių ir fantazija nunešė prie puodo…

Atradimas, sakyčiau, ypač gaminimo laikas. Jei norisi gurmaniško skonio ir vaizdo, būtinai pabandykite tokį pusiau tirštos sriubos variantą. Ir jei mėgstate aštriai, čia labai teisingai sugrotų čilio ar kajeno nata.

Ingredientai 6 porcijoms:

300 g jautienos faršo

3 vidutinės morkos (apie 300 g)

1 vidutinis svogūnas (apie 100 g)

150 g marinuotų kelmučių

100 g avinžirnių

100 g pomidorų pastos

5 – 6 šparagai

Druska, pipirai pagal skonį

3 litrų puode užverdu 2 litrus vandens, morkas ir svogūną nulupu ir supjaustau griežinėliais. Vandeniui pradėjus kunkuliuoti, sukrečiu daržoves ir verdu iki kol morkos tampa lengvai perbedamos šakute. Tuomet kiaurasamčiu ištraukiu tirščius, tiesiai į blenderio indą, ten dar įpilu porą samčių skysčio iš puodo, o į jį tiesiog įtrupinu faršą, kuo smulkesniai gabaliukais. Daržoves sutrinu iki vientisos tyrės ir supilu atgal į puodą. Kai faršas pabąla, sudedu pomidorų pastą, kelmučius, avinžirnius, pasūdau, įmalu pipirų, išmaišau ir lukteliu kol sriuba užvirs. Tuomet įpjaustau minkštają šparagų dalį, išjungiu ugnį, dengiu dangtį ir palieku 20 minučiu pailsėti. Viskas!

Tiekiu su mėgiamomis duonomis, kartais įpilu šlakelį grietinėlės.

Parašykite komentarą