Šparaginės pupelės su grikiais

grikiupupos

Kai nesinori mėsos. O norisi ko nors paprasto, bet ir neprasto. Lengvo, bet ir sotaus. Ir gardaus, be abejo. Labai moteriški, dualūs norai 🙂

Pastaruoju metu daug kalbama apie grikius, ilgesnėse kelionėse ar dirbant laivuose labai jų pasiilgdavau, šias kruopas turime tik pas mus ir keliose kaimyninėse šalyse aplink mus. Ir ištiesų labai keista, žinant kokie grikiai skanūs ir naudingi, jie nuo seno buvo laikomi vertingiausia kruopa dietologijoje, bet kažkodėl taip ir nepasiekė vakarų. Vienas linksmiausių prisiminimų apie juos – kolega danas, apsigyvenęs Vilniuje, nesuprato mano pietų lėkštės turinio ir paklausė „kas tie rudi burbuliukai” 🙂 Užtat viename Kopenhagos madingiausių (tuomet) restoranų garnyrui prie eršketo buvo tiekiama pervirta perlinių kruopų košė. Nesuprast.

Burbuliukai mano virtuvėje yra visada, kartą per savaitę išverdu visą poką ir laikau juos šaldytuve, valgome pusryčiams su kefyru, kepu blynelius, naudoju garnyrui, o kartais gaminu ir va tokius daržovinius grikių patiekalus. Šiandien – su šparaginėmis pupelėmis.

Pupelių jau yra turgavietėse, netrukus pasirodys ir skaniosios sodų ankštys, keliskart gaminau šį patiekalą iš šaldytų, na ne… Ne tas skonis. Reikia šviežių.

Grikius ruošiu itin paprastai, gal tai irgi jums bus atradimas – visada skaičiuoju santykį 1:2, taigi jei beriu į puodą stiklinę grikių, juos užpilu dviem stiklinėm vandens, pasūdau, kaičiu ugnį ir laukiu kol užvirs, leidžiu pakunkuliuoti minutę – dvi, dengiu puodą dangčiu ir išjungiu ugnį. Grikiai išbrinks patys, po 15-20 minučių jau galima valgyti.

Vienai porcijai skaičiuoju:

4 vš virtų grikių

150 g šparaginių pupelių

1 vš moliūgo rupinių (galima keisti džiūvėsėliais ar sėklomis)

ghee sviesto kepimui

druskos

Pupeles ruošiu sekančiai – kaičiu 5 l puodą su 2l vandens, beriu arbatinį šaukštelį druskos, pupelėms nupjaustau kotus, didesnes pjaunu per pusę. Paruoštas dedu į verdantį vandenį, palaukiu 5-7 minutes ir nukošiu.

Keptuvėje išlydau truputį ghee sviesto, jam įkaitus sudedu pupeles, kepu didelėje kaitroje, kad jos truputį apskrustų, tuomet suberiu rupinius, išmaišau ir pastumiu viską į vieną keptuvės pusę, į kitą tuo tarpu sudedu reikalingą kiekį virtų grikių. Kaitrą sumažinu iki minimalios, dengiu dangtį, kepu dar kelias minutes ir išjungiu. Palieku 10 – 15 minučių sušilti ir susiporuoti skoniams.

Tiekiu tiesiog, ar su sezoninėmis daržovėmis.

Parašykite komentarą