Naminis lavašas

img_20180817_1041384504441685694215679.jpgPažintis su lavašu mano gyvenime įvyko pakankamai senai, kai Lietuvoje jais dar nė nekvepėjo. Po anuometinę sąjungą pasivažinėti neteko, todėl pietų šalių virtuvės buvo tarsi mitai. Bet besibaigiant devintam dešimtmečiui dirbau kruiziniuose laivuose, viename maršrutų pastoviai sukdavome į Stambulo ir Kušadasi uostus, maistas amerikiečių laineriuose būdavo šaldytas, net daržovės, o patiekalai iš jų prėski, todėl laistomi samčiais padažų. Ne mano maistas… Todėl skrandis vis prašydavo ko nors tikro ir šviežio. Graikijos ar Italijos uostuose nė nekildavo klausimas ką rinktis iš meniu, tačiau turkų virtuvė man buvo visiškai nepažįstama. Ir štai tuomet atradau lavašą, kuris būdavo salotų, visų sriubų ar kebabų palydovas. Nuo pat pažinties beveik nebesiskiriu su juo, nuo pakepintų ant grotelių iki suktinukų, dažniausiai lavašų nusiperku mugėse ar vienoje parduotuvėje Manto g., bet jei jau nėr noro kažkur vairuoti, imu ir išsikepu jų pati. Labai greitai, labai paprastai ir žinant ką aš ar mano svečiai valgome. Pastaruoju metu pamėgau spelta miltus, ir lavašui jie itin tinkami.

10 lavašų iškepu iš:

350 g  speltos miltų

150 ml drungno vandens

30 ml bekvapio aliejaus

žiupsnio druskos

Miltus įsijoju į gilų indą, supilu vandenį, aliejų ir beriu druskos. Ji, beje, nėra būtina, jei lavašas bus valgomas su sūrumo turinčiu maistu.

Pradžioje maišau šaukštu, o kai tešla jau pradeda atšokti nuo indo sienelių – imuosi minkymo. Tai trunka neilgai, tešla tampa tąsia ir nelimpančia prie rankų. Ją supjaustau į 10 lygių dalių.

Kaičiu ugnį ir ant jos statau keptuvę. Darbastalį pabarstau trupučiu miltų, dedu gabalą tešlos ir kočioju ploną , kiek įmanoma apvalų lakštą. Jei norite idealaus apvalumo – reikėtų matuoti keptuvės diametrą ir kočioti didelį lakštą ir pjauti reikalingą dydį lėkštės pagalba. Man asmeniškai netobula forma patinka labiau.

Lakštą dedu į gerai įkaitusią keptuvę, tešloje esančio aliejaus užtenka, kad lavašas neliptų prie dugno. Kol kepa viena pusė – apie 1-2 min. – iškočioju sekantį lakštą, tuomet lavašą apverčiu, lukteliu apie 30-40 sekundžių ir kepinį dedu į paruoštą lėkštę. Ir taip kartoju, kol iškepu visus lavašus.

Verta truputį pasiterlioti, nes tokio skonio nerasite jokiame prekybcentryje, ir net ne kiekvienoje mugės palapinėje 😉

 

3 atsakymai į “Naminis lavašas”

Parašykite komentarą