Rauginti moliūgai (šaltasis ilgasis būdas)

edf

Rudeniui įsiridenus į antrą pusę dažnas skundžiasi per gausiu moliūgų derliumi, mat atsiranda poreikis juos sandėliuoti. Tačiau sandėliuoti moliūgus galima ne tik sandėliukuose ar po virtuvės stalu, tačiau ir į stiklainius ar netgi bačkutes. Rauginti moliūgai yra tobulas garnyras ar tiesiog užkandis, sumuštinių puošmenos ir skonio gerintojai.
Moliūgai nužievinami ir supjaustomi kuo didesniais kvadratais. Jie dedami į stiklainį ar kitą rauginimo indą, ten pat dedamos mėgstamos prieskoninės žolės. Šaltuoju metų laiku, kai šviežių prieskonių nebeturime, galima naudoti sausus mišinius, kurių galima rasti prekybos centruose. Arba gardinti tiesiog lauro lapais ir pipirais.

Didesniame puode pasiruošiamas sūrymas, jis gaminamas skaičiuojant proporciją

1 litras vandens
1 šaukštas rupios druskos (apie 30 g)
Druska užpilama šiltu vandeniu ir maišoma iki ištirpsta. Į stiklainį su moliūgais supilamas sūrymas, dengiamas dangtelis (jis turėtų būti ne hermetiškas, pralaidus orui) ir stiklainis paliekamas šiltoje namų vietoje 2-3 dienoms. Kai iš stiklainio pradeda sklisti maloniai rūgštelėjęs aromatas, moliūgai sandėliuojami vėsesnėje vietoje.
edf

Parašykite komentarą