Bananų ledai

bananledaiii.jpg

Genialumas paprastume, įsitikinu tuo vis dažniau. Ir nors saldumynai mano favoritų sąraše vienoje paskutinių vietų, gaminti juos kitiems man didelis malonumas. Tų palaimingai užmerktų akių ir tylaus „mmmmm” retai išgirsi per pietus, valgant tarkime balandėlius.

Stengiuosi gaminti su kuo mažiau pridėtinio cukraus, kur tik įmanoma keičiant jį natūraliais saldikliais, vasarų nebeįsivaizduojame be vaisių ir uogų salotų ir pačių įvairiausių girų, bet ištikus alsai, kokia lydėjo mus praeitą savaitę, norisi kažko žymiai šaltesnio. Ledų, žinoma.

Esu rašiusi apie kelis naminių ledų gamybos subtilumus, bet tai, ką atradau šiemet, kol kas lenkia visus ledus. Viskuo – tekstūra, skoniu, natūraliu saldumu. Pasidalinsiu su jumis 2 receptais, pirmąjį sužinojau seminare apie maisto nešvaistymą, jo metu šefas plakė ledus su kondensuotu saldintu pienu. Net neparagavau, pamačiusi koks jo kiekis buvo pilamas ant šaldytų bananų, bet ragaujančių mimikos leido suprasti, kad tai tikrai labai skanu. O namusoe gaminau jau becukrius, tik bananų saldumu praturtintus ledus, kuriuos valgau ir aš.

O vienas svarbiausių šių ledų gamybos dalykų yra tas, kad sunaudojami pernokę, nesuvalgyti bananai. Esu didelė nešvaistymo fanė, anksčiau pernokusius bananus raugdavau ir tręšdavau gėles, o dabar, atradusi šiuos ledus, raugiu tik žieves, minkštimą supjaustau ir sandėliuoju šaldiklyje iki kol kas nors nepasako: „karštaaaaaa, kaip norėčiau ko nors…”. 

Šie ledai gaminama prieš pat valgant ir tas genialumas yra tame, kad pagamintus ledus galima valgyti… iškart.

Vienai porcijai skaičiuoju:

1 šaldytą bananą

60 ml riebios plakamosios grietinėlės (arba 50 ml saldinto kondensuoto pieno)

Kondensuotą pieną naudoju tuomet, kai norisi saldesnio varianto, su grietinėle ledai yra labai saikingai saldūs.

Bananus tiesiai iš šaldiklio beriu į maisto smulkintuvą. Tinka visi galingesni įrankiai, kurie įveikia šaldytus produktus, tai gali būti ir kokteilių plaktuvas, ir kombaino indas su S formos peiliais.  Malu, kol bananai virsta košele, tuomet supilu grietinėlę arba kondensuotą pieną ir plaku, kol masė tampa panaši į ledus.

Tiekiu iškarto, jei planuoju kokius nors priedus, pasiruošiu juo iki pradedant gamybą, kad teliktų juos sudėti ant paruoštų ledų ir iškarto valgyti.

 

 

Parašykite komentarą