Tobulų tinginių balandėliai

balanddesr

Kartais norisi padūkti, nesvarbu kiek tau metų, visi dūkstame savaip. Kas prie automobilio vairo, kas vandeny, o kas ir puoduose. Aš esu pastaroji, žinoma, ir kai tik kur nors užmatau tokį patį dūkstantį ir besidalinantį idėjų nuotraukomis, pasigaunu tą nuotaiką ir gaminu naujienas.

Šioji balandėlių idėja buvo užmatyta viename foto kanale, ir kadangi tai buvo ne lietuvio nuotrauka, tai ir pavadinimas buvo tiesiog „dešrelė kopūsto lapuose”. O mes, lenkai, rusai, bulgarai ir visi kiti, kurie mokame į kopūsto lapus kimšti faršą, žinome, kad tai balandėliai.

Esu rašiusi ir apie tinginių balandėlius, kurių nė nevynioju į lapus, balandėlių ten tik skonis (beje, identiškas), bet šiandien papasakosiu kaip pasigaminti balandėlius netgi tiems, kurie tik mokosi gaminti, arba tiems, kuriems maisto gamyba yra įgrisusi iki gyvo kaulo, bet gaminti reikia.  O labiausiai tiks tobuliems tinginiams 😉

Pasklaidžiau interneto puslapius, radau net ir lietuvišką variantą, bet visuose receptuose buvo naudojamos pieniškos dešrelės, kurių mes ne itin mėgstame, tad pakeičiau įdaro rūšį, ir turim naują patrovą mėgstamų patiekalų kolekcijoje. Prašom pabandyti.

8 balandėliams pasiruošiu:

8 storas šviežias dešreles (tinka visos rūšys, tiek mėsiškos, tiek kimštos paukštiena)

1 nedidelį kopūstą

Porą šaukštų grietinės

Saują vyšninių pomidoriukų ar du vidutinius pomidorus

1 nedidelę morką

Druskos, džiovintų krapų viršūnėlių, juodų stambiai maltų pipirų

4 didesnes bulves

Ant viryklės statau du puodus, vieną, mažesnį, su puse tūrio vandens bulvėms, kitą su dviem trečdaliais tūrio vandens kopūsto lapams. Pirmiausiai kaičiu didįjį ir, vandeniu užvirus, nuo kopūsto atsargiai nuimu 8 lapus, dedu po kelis į verdantį vandenį, kol suminkštėja. Vasariniams kopūstams užtenka ir keliasdešimties sekundžių, žieminiams kartais reikia ir kelių minučių. Vandens iš puodo neišpilu pilnai, palieku kokius 5 centimetrus ir dedu ant medinės lentelės. Lapus sudedu į lėkštę atvėsti, iš šaldytuvo traukiu dešreles, kiekvieną įvynioju į kopūsto lapą, užlenkiant kraštus ir taip paruoštus suktinius sudedu į tą patį puodą, kuriame buvo lapai, statau jį ant viryklės, nustatau minimaliausią kaitrą ir, pridengusi dangčiu, palieku kunkuliuoti.

Kaičiu ir mažąjį puodą, vandenį saikingai pasūdau, nuskutu bulves, pjaunu jas pusiau ir sudedu į užvirusį vandenį. Tai užtrunka apie 15 minučių, tuo metu balandėliai jau būna įpusėję savo troškinimąsi. Juos pasūdau, suberiu prieskonius, sukrečiu grietinę, stambiai tarkuotą morką ir vyšninius pomidoriukus (arba stambiai pjaustytus pomidorus) , puodą vėl pridengiu dangčiu.

Kai bulvės suminkštėja, nupilu vandenį, išjungiu ir balandėlių kunkuliaciją.

Tiekiu nedelsiant, kiekvienam po balandėlį ir puselę bulvės, palaistant padažu iš puodo.  Smagiausia būna tuomet, kai valgytojai nežino apie siurprizą viduje ir supranta, kad kažkas ne taip tik įpusėję valgymą.

O kai jau ateis mano mylimas ruduo, bandysiu dar vieną triuką, tuomet jau su raugintais kopūstais.

Kol kas – linkėjimas neperkaisti. Šiandien termometre mačiau skaičių +37. Daugoka, vienok.

balandesrelesbalanddesrel

4 atsakymai į “Tobulų tinginių balandėliai”

    1. Miela Irena, morkas dedu į padažą, o dešrelės naudojamos šviežios, kimštos faršu. Jei būtų dedamos rūkytos, gal ir vertėtų lupti.

Parašykite komentarą