Bulvių apkepas su virtais kiaušiniais

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERATadaaaaam.

Šį keistą ir labai neįprastą receptą saugojau būtent šioms dienoms. Po Velykų likę virti ir marginti kiaušiniai dažnam kelia galvos skausmą. Ir baisiausia, kas gali nutikti, nutinka – jie iškeliauja į šiukšliadėžes. O yra būdas juos suvalgyti nepjaustant į pikantiškas salotas, o dar ir kartu su dažnai po Velykų liekančiais rūkytos mėsos likučiais.

Variacijų labai daug, bet pagrindiniai produktai šiam apkepui yra trys – bulvės, virti kiaušiniai ir rūkyta mėsa, bet kokia – tiek šalto, tiek karšto rūkymo, liesesnė ar riebi, kaip kam skaniau. Ir dar vienas privalomas reikalas yra aštri nata.

Apkepą kepu moliniame inde su dangčiu, tiks ir špižinis, ir stiklinis, svarbu, kad jis būtų atsparus labai aukštai temperatūrai ir kad dangtis būtų pakankamai sandarus.

O jei apie skonį, tai jis mena ispanišką tortiliją, kaimišką kiaušinienę su bulvėmis ir lašinukais ar tiesiog omletą. Neįtikėtina, bet virtas kiaušinis apkepe tarsi išsilieja, greičiausiai tai įvyksta dėl labai didelės kaitros, na, bet apie viską iš eilės.

Iš nurodyto kiekio pagaminu 4 dideles porcijas.

Reikės:

12 nedidelių bulvių

2 nedidelių svogūnų

150 – 200 g rūkytos mėsos

6 virtų kiaušinių

1 šaukštelio druskos

0,5 šaukštelio aitrios paprikos miltelių

0,5 šaukštelio džiovintų krapų

200 ml grietinės, grietinėlės ar riebaus jogurto

Garnyrui – marinuotų agurkų ar raugintų kopūstų

Stengiuosi gaminti tiek, kiek suvalgysime iškart, pašildytas apkepas nebe toks gardus.

 Bulves nuskutu ir supjaustau perpus, jei turiu didesnes – pjaustau į keturias dalis. Svogūnus nulupu ir supjaustau stambiais kubeliais. Taip pat stambiai supjaustau mėsą.

Kiaušinius nulupu, sudedu į lėkštę ir šakute sugrūdu (galima tarkuoti stambia tarka, bet tikrai nebūtina naudoti papildomo rakando).

Į kepimo indą sluoksniuoju pusę bulvių, svogūnų, mėsos ir kiaušinių ir vėl tokia pačia tvarka likusias puses.

Padažui renkuosi dešimties procentų grietinėlę, nors pats gardžiausias visgi yra tikros kaimiškos grietinės užpilas. Jei kepimo dieną turiu graikiško jogurto, labai tinka ir jis. Grietinėlę tiesiog tolygiai užpilu ant ruošinio, jei naudoju grietinę ar jogurtą, prieš dedant į indą, išsuku šaukštu, kad konsistencija taptų skystesnė.

Beriu prieskonius, pasūdau, dengiu dangtį ir dedu į orkaitės vidurį. Jungiu 230C kaitrą ir nustatau laikmatyje 1h kepimo režimu „viršus – apačia”.

Variacijos – svogūnus galima keisti stambiais šiaudeliais pjaustytais baltagūžiais kopūstais. Apkepe labai dera fermentinis sūris ir džiovini pomidorai. Iškepusį apkepą galima pabarstyti kapotais petražolių ir kalendrų lapeliais.

Apkepą tiekiu karštą su marinuotomis ar fermentuotomis daržovėmis.

P.S. Nuotraukoje rūkyta mėsa nėra sudegusi, ji tokia buvo iki kepant, nes tai mūsų pačių brandinta, sūdyta ir tikram dūme rūkyta briediena.

bulviukol

 

Parašykite komentarą