Trapūs senoviniai sausainiai

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dar viena puiki proga po švenčių iš maisto likučių pasigaminti ką nors gardaus.

Šiandien apie majonezą.

Daugelis turbūt dabar prisiminsite šiuos sausainius, kuriuos babos ir mamos gamindavo iš anuomet populiaraus margarino, majonezo, cukraus ir miltų. Bet kažkam tai bus naujiena, tad skubu nuraminti, kad majonezo skonio sausainiuose absoliučiai nėra, jo paskirtis tešloje – padaryti ją trapią. Žinoma, saldžiam kepiniui bus tinkamas tik klasikinis, be jokių priedų, majonezas.

Šie sausainiai skaniausi, kai kepami labai plonai iškočioti ir supjaustyti figūriniais peiliais ar išpjauti formelėmis, bet jei jau kepu nostalgiškus saldumynus, sumaniau pasinaudoti elektrinės mėsmalės antgaliais, skirtais būtent tokių sausainių formavimui. Ir jei su rankine mėsmale sausainių gamybą buvo galima reguliuoti lėtesniu ar greitesniu rankenos sukimu, su elektrine teko suktis itin greitai, vos spėjau pagauti išvažiuojančias juostas, pjaustyti jas ir kloti į skardą.

Pačios tešlos gamybai nereikalinga jokia buitinė technika, viskas labai paprasta ir greita.

Iš nurodyto kiekio iškepu tris skardas sausainių, taupymo vardan kepu ant to pačio kepimo popieriaus, o kadangi tešloje yra daug riebalų, prieš dedant naują sausainių partiją būtinai atvėsinu tiek skardą, tiek popierių. Tai yra ilgiausia gamybos dalis.

Tešlai reikia:

500 g kvietinių miltų

200 ml majonezo

180 g sviesto

140 g balto cukraus 

1 kiaušinio

0,5 šaukštelio kepimo miltelių (galima keisti soda)

0,5 šaukštelio vanilinio cukraus 

Geriausia naudoti kambario temperatūros sviestą, bet jei norisi gaminti skubiai, sviestą tiesiog išlydau ant mažos kaitros.

Į ištirpintą ir atvėsintą sviestą suberiu baltą ir vanilinį cukrų, maišau, kol ištirpsta. Įmušu kiaušinį, sudedu majonezą ir neskubant maišau šluotele, kol masė tampa vienalytė.

Miltus ir kepimo miltelius sudedu į sietą ir persijoju tiesiai į tešlą. Maišau, kol masė atšoka nuo sienelių, tuomet suminkau. Tešla gaunasi labai maloni, nelimpanti prie rankų. Indą su tešla dedu į šaldytuvą, bent pusvalandžiui, kad sviestas truputėlį sustingtų.

Pasiruošiu mėsmalę ir antgalius sausainių gamybai ir iš atvėsusios tešlos formuoju juosteles.

Iki 180C įkaitinu orkaitę, skardą su sausainiais dedu į orkaitės vidurį ir kepu apie 17 minučių.

Valgome su kava ar arbata, yra mėgstančių ir pieno stiklinaitę įsipilti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

Parašykite komentarą