Gardieji varškėčiai

vars

Ką jau ką, bet varškėčius tikrai galima gaminti „iš akies”. Imi kiek turi varškės, muši kiaušinį, beri miltus ir maišai, kol tešla nebelimpa prie indo, tuomet minkai ir vis dedi miltų, kol kol tešla nebelimpa prie rankų. Iškočioji juosteles, supjaustai gabaliukais ir meti jas į užvirusį pasūdytą vandenį. Lyg ir tiek žinių, jei ne vienas bet – man patinka ne tik skanus, bet ir gražus bei garantuotai gardus maistas. Tad kiekvieną sekmadienį, begamindama vis kitokius tešlos variantus, dėliojau produktų derinius ir atradau tą, tobuląjį. Jis yra paprastas, bet tuo pačiu (pažiūrėkite nuotraukoje) – kokio grožio.

Šie varškėčiai gaunasi standūs, neištižę, bet tuo pačiu ir minkšti. Skonis truputį mena bulvių kukulius, turbūt dėl krakmolo.

O šią formą atradau visai neseniai, kai buvau labai pasiilgusi „ežiukų”, bet neturėjau tos stebuklingos lenktos tarkos, ir jau nebepamenu kas patarė braukti tešlos gabaliukus į šakutės dantis. Ačiū! Tai tiesiog neįtikėtai paprasta ir tuo pačiu elementaru.

Vienai (didelei) porcijai reikia:

180 g varškės (standartinis pakelis)

1 M dydžio kiaušinio

1 šaukšto kvietinių arba speltų miltų 

1 šaukšto bulvių krakmolo

Šaukštai su kaupu.

Kaičiu puodą su vandeniu, pasūdau, skaičiuodama 1 šaukštelį druskos 2 litrams vandens.

Gilesniame inde šakute ištrinu varškę, įmušu kiaušinį, sumaišau. Ir galiausiai suberiu miltus ir krakmolą, maišau, kol produktai tampa vientisa tešla.

Ant darbastalio kloju silikoninį kilimėlį, pabarstau jį trupučiu miltų, atgnybu pusę tešlos ir ją delnais susuku į 2-3 cm diametro juostą. Stalo peiliu supjaustau 2-3 cm gabaliukais.

Imu šakutę (ji turėtų būti išlenktais dantimis, ne tiesiais), kiekvieną gabaliuką braukiu per vidinę šakutės dalį ir gautą varškėtį dedu atgal ant kilimėlio.

Baigus dekoravimą, varškėčius sumetu į verdantį vandenį, lukteliu, kol pakils į paviršių ir laikmatyje nustatau 5 minutes. Joms praėjus, išjungiu kaitrą, varškėčius palieku puode dar bent 5 minutėms, tuo metu į lėkštes dedu sviesto, grietinės, kartais beriu krapų.

Kiaurasamčiu traukiu varškėčius iš vandens ir dedu į lėkštes.varskko

4 atsakymai į “Gardieji varškėčiai”

  1. ar tikrai miltų tik vienas šaukštas ?.. labai skysta masė gavosi, pridėjau dar miltų kad nors kiek sukibtų

    1. Miela Nomeda, miltų tikrai vienas šaukštas, su kaupu. Ir krakmolo tiek pat. Gaminu jau seniai, niekad nepavedė receptas. Gal Jūsų varškė labai šlapia ir skystoka buvo?

Parašykite komentarą