Salotos su kepenėlėmis ir abrikosais

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Visad labai mėgau abrikosus, turėjau netgi svajonę auginti kelis medžius savo sode, tačiau kaulavaisiai niekaip nesusidraugavo su už tvoros augančiu pušynu… Kelis metus bandėme pasodintas vyšnias, slyvas ir abrikosus berti kalkėmis, dolomitmilčiais, tačiau po gausaus žydėjimo neužsimegzdavo nė vienas vaisius, tad palikome vyšnias (dėl lapų, kuriuos gausiai naudoju daržovių rauginimui), o kitų medžių nebekankinome, padovanojome vienam mielam sodininkui.

Šiemet atvažiuoti pasiskinti abrikosų nuo dovanotų medžių dar nesulaukiau, tačiau jau daug kartų pirkau ne itin išvaizdžių (o man tai – kokybės ženklas) atvežtinių abrikosų. Ir labai džiaugiausi jų tvirta tekstūra ir gerai įnokusiu minkštimu.

Ir tik šiemet, kai jau atsivalgėme šviežių vaisių, nusprendžiau paeksperimentuoti, iškepiau du pyragus (apie juos netrukus), o bečirškindama kalakutų kepenėles, pamąsčiau, kad tą jų gerąjį kartumą gali kompensuoti saldžiarūgštis abrikosų skonis.

Pagaminau naminio majonezo, salotoms sudėjau viską, kas pasirodė tinkama ar jau buvo ant ribos, paragavusi dar krestelėjau garstyčių ir… Kartosiu, daug kartų, buvo nesvietiškai gardu.

1 didelei pietų porcijai reikia:

2-3 kalakuto kepenėlių

2-3 sunokusių abrikosų

1 didesnio pomidoro

1 vidutinio agurko

0,5 nedidelės morkos

Saujelės sultenių, salotų ar šviežio kopūsto

1 šaukšto tyro aliejaus (naudoju moliūgų)

0,5 citrinos sulčių

1 šaukšto majonezo

1 šaukštelio grūdėtųjų garstyčių

2 skiltelių česnako

Aliejaus kepimui, druskos, maltų raudonųjų pipirų

Kepenėles nuplaunu po šalto vandens srove, nusausinu. Česnaką supjaustau smulkiais gabaliukais, keptuvėje įkaitinu truputį aliejaus ir, jam gerai įkaitus, dedu kepenėles, skubiai dengiu dangčiu, nes keptuvės turinys, kepant kraujo turinčius produktus, labai spjaudosi karštu aliejumi. Kaitros nemažinu, dangtis atlaiko frontą.

Kai triukšmas keptuvėje nurimsta, nuimu dangtį, suberiu česnakus, beriu truputį maltų pipirų, kepenėles pasūdau, apverčiu ir vėl dengiu dangtį. Išjungiu kaitrą ir palieku iki atvės.

Tuo metu į gilesnę lėkštę sekančia seka dedu: sultenes arba pjaustytas salotas/kopūstą, stambiai tarkuotą morką, riekelėmis pjaustytą pomidorą, taip pat pjaustytus abrikosus, agurkų šiaudelius. Viską palieju aliejumi ir citrinos sultimis. Į centrą dedu atvėsintas griežinėliais pjaustytas kepenėles, lieju majonezu, dedu garstyčių. Viskas. Išskyrus tai, kad jei įmanoma palaukti, salotas labai verta bent valandai komandiruoti į šaldytuvą, taip dar gardžiau.

Kepenėles galima drąsiai keisti bet kuria kita paukštiena/keptomis ar virtomis jos dalimis.

 

 

Parašykite komentarą