Kepti burokėliai su brinza ir sėklomis

bursal

„Salotos yra salotos, ką čia beišrasi?”,- taip sakė vienas mano prietėlis, kurį įtikinau, kad šviežių salotų skonio garantas yra ne pačios daržovės, o priedai ir užpilas. Ir kad juo užpilame tik prieš pat tiekiant, o ir priedus dedame taip pat – ne iš anksto. Ir galiausiai sutarėme, kad salotas reikia ruošti tik tam kartui, nepaliekant jų mirkti ir tęžti.

Apie kelis salotų užpilų variantus esu rašiusi ČIA, o šiandien norėčiau pristatyti vieną mylimiausių skonių derinį, tobulintą, skolintą iš kitų receptų. Ir pagaliau su tikra brinza! Tokią pirkdavau tik Rygos turguje, kai kartą per kelis mėnesius susiruošdavau nuriedėti iki jo su komfortabiliu autobusu (ir dar už juokingą akcijinę kainą). Ir nors žadėjau nekalbėti ir nerašyti apie 3 K (krizė, karantinas, korona), ši trijulė iš manęs atėmė taip mėgtą pramogą ir prasisukimą Rygos turgaus sūrių skyriuje.

Ir štai išeitis – viename didcentrių net tryniau akis, pamačiusi užrašą „brinza”. Įdomumo dėlei nusipirktas gabalas ne tik nenuvylė, veikiau sužavėjo, tad dabar šio puikaus sūrio visad yra šaldytuve ir jis tapo fetos pavaduotoju. Būtent šiame derinyje su keptais burokėliais. Beje, taupant laiką ir elektros sąnaudas, vienu kartu kepu daugiau burokėlių, panaudojus reikiamą kiekį, kitus sudedu į šaldiklį, jie šaltyje puikiausiais išlaiko tekstūrą ir spalvą ir puikiai tinka ne tik salotoms, bet ir mėsiškoms sriuboms ar net šaltibarščiams.

Tad iš šviežiai keptų ar atšildytų kadaise užšaldytų burokėlių renčiu gaivais, sočias ir maistingas salotas.

1 porcijai reikia:

1 vidutinio dydžio orkaitėje kepto burokėlio

60 – 70 g brinzos sūrio

Didelės saujos sezoninių salotų (ar sultenių, gražgarsčių, burokėlių lapelių)

2 šaukštų sėklų ar riešutų mišinio

1 šaukšto moliūgų aliejaus (galima keisti kitu mėgstamu)

1 šaukšto granatų padažo „Naršarab” (galima keisti 2 šaukštais natūralių granatų sulčių)

0,5 šaukšto medaus

žiupsnelio aitriosios paprikos ar čili miltelių

Salotas perplaunu po šalto vandens srove ir nusausinu, dedu į lėkštę.

Padažui visus ingredientus iki vientisos konsistencijos sumaišau dubenėlyje. Burokėlius nulupu, supjaustau kubeliais, taip pat ir brinzą.

Sėklas lengvai paskrudinu sausoje, gerai įkaitintoje keptuvėje, palieku atvėsti.

Ant salotų beriu brinzos ir burokėlių kubelius, sėklas ir gausiai palaistau padažu.

Tiekiu iškarto.

 

 

 

 

Parašykite komentarą