Salotos su konservuotu tunu

Na, jei ne keli ingderientai, tai būtų beveik „Mimoza” – garsi pasaulyje mišrainė su konservuotu tunu.

Rodosi dar visai neseniai neįsivaizdavome šventinio stalo be mišrainių su majonezu ir dabar netgi sunku įsivaizduoti, kad toks paprastas produktas – majonezas – buvo visiškas deficitas, tad juo gardintos mišrainės buvo irgi retenybė, tik švenčių patiekalai.

Dabar, kai nuo majonezų rūšių prekyboje sukasi galva, o ir išmokau jo pasigaminti namuose (esu rašius apie tai čia), atsitiko taip, kad mišraines ėmė keisti įvairesnės salotos ar vienakąsniai. Bet. Yra du bet – baltoji mišrainė ir ši, mano meiliai vadinama „Mimozos” pussesere. Abidvi yra favoritinės, tradicinės, tad porą kartų metuose, per didžiąsias šventes, imuosi gamybos.

Kaip minėjau, mano variantas truputį nutolęs nuo klasikos, didelį indą ar 12 porcijinių taurių paruošiu iš:

2 skardinių savo sultyse konservuoto tuno *

5 vidutinio dydžio bulvių

4 didesnių morkų

6 L dydžio kiaušinių

2 vidutinio dydžio mėlynųjų svogūnų

200 g riebesnio majonezo

200 g graikiško jogurto

maltų juodųjų pipirų

malamos druskos

* perkant konservus, rinkitės stambesniais gabaliukais konservuotą žuvį

Pirmiausiai į didesnį puodą sudedu bulves, morkas ir kiaušinius, juos dedu viršuje, nes jie virs trumpiausiai. Viską sklidinai užpilu vandeniu, kaičiu ugnį ir lukteliu, kol puodas užkunkuliuos.

Nuo užvirimo skaičiuoju 8 minutes, tuomet į kriauklėje pastatytą lėkštę sudedu išvirtus kiaušinius, užpilu šaltu vandeniu ir palieku atvėsti. Daržoves toliau verdu iki pilnai persismeigia šakute. Taip pat atvėsinu šaltame vandenyje ir nulupu.

Svogūnus supjaustau kuo smulkesniais kubeliais, konservuotą tuną sudedu į koštuvą, pakabintą ant kriauklės ir palieku bent 20 minučių nuvarvėjimui. Kiaušinius nulupu, trynius atskiriu nuo baltymų.

Majonezą ir jogurtą sumaišau ir sukrečiu į silikoninį kremo maišelį.

Stambia tarka sutarkuoju bulves, morkas, baltymus ir trynius (tarkuoju į atskiras lėkštes).

Pradedu formuoti aukštus, pirmiausiai dedu bulves, užmalu truputį druskos, tada sluoksnį majonezo, tuomet morkas, užmalu pipirų, vėl majonezo, svogūnus, baltymus, vėl truputį druskos ir pipirų, tuną, majonezą ir galiausiai suberiu trynius.

Indą (taures) dedu į šaldytuvą bent 6 valandoms.

Valgome su mėgstama duona, nors kabliuojant iš taurės duonos visai nepritrūksta.

 

 

2 atsakymai į “Salotos su konservuotu tunu”

Parašykite komentarą