Varškės apkepas „Klasika”

Varškės apkepų variacijų gyva galybė, tačiau šis, kurį mena vaikystėje valgę net garbingiausio amžiaus senjorai, yra absoliutus favoritas. Ypatingai dėl to, kad ruošai nereikalinga jokia buitinė technika,  viską galima sumakaluoti tiesiog šakute. Produktų dažniausiai yra šaldytuve ir spintelėse. O ir receptūrą supaprastinau iki lengvai įsimenamos, tad prieš gaminant nebereikės naršyti kulinariniuose puslapiuose.

Atsiminti tereikia, kad matuojant standartiniais varškės pakeliais po 180g, pagrindinių ingredientų reikės po 1. Jei 1 pakelis varškės, tai 1 kiaušinis, 1 šaukštas manų kruopų ir jei mėgstate saldžiai – 1 šaukštas cukraus. Ir, beje, tikrai galima kepti vieną porciją mažoje kepimo formoje.  

Šį apkepą tradiciškai tiekiame su grietine, tačiau puikiai tinka ir graikiškas jogurtas, ir grietinės-sviesto padažas ir net bešamelis, jei jo netyčia liko gaminant lazaniją.

Aš dažniausiai gaminu 4 porcijas, jei dalis ir lieka nesuvalgyta, laikau šaldytuve ir valgome net nepašildytą.

Taigi, 4 porcijoms reikia:

4 pakelių varškės (720g)

4 kiaušinių

4 šaukštų manų kruopų

4 šaukštų be kaupo cukraus (saldžiam variantui)

4 šaukštų razinų (nebūtinai)

4 šaukštų grietinės ar jogurto

Druskos, vanilinio cukraus pagal skonį, džiovintų slyvų ar šviežių uogų tiekimui

Kadangi dažniausiai kepu sūrų variantą, 4 porcijoms dedu 1 kupiną šaukštelį druskos.

Razinas ir džiovintas slyvas užpilu trupučiu šilto vandens

Varškę sudedu į gilesnį indą, įmušu kiaušinius, dedu cukrų ar druską, beriu manų kruopas ir šakute intensyviai maišau, kol produktai susimaišo. Gaunu pakankamai skystą masę, taip ir turi būti.

Indą bent 15 min. palieku ramybėje, kad išbrinktų manai.

Tešlą supilu į kepimo formą, naudoju silikoninę, jos nereikia nieko iškloti ar ištepti. Orkaitę įkaitinu iki 180C režimu viršus-apačia. Formą dedu į orkaitės vidurį, kepu apie 40 min.

Tiekiu karštą su jogurtu ir džiovintomis slyvomis.

 

 

 

Parašykite komentarą