Pomidorų ir baklažanų salotos su žalumynais

Karšta… Norisi tik gaivaus ir vėsaus maisto, o tokio tipo salotos, kurios puikiausiai laikosi šaldytuve, yra tikras vasaros hitas.

Pomidorų salotas dažniausiai maišome su svogūnais ir grietine, na, šio recepto iš lietuvio neišimsi. Tačiau grietinė ir vasariški orai – ne koks duetas. Tad siūlau pasigaminti kiek kitokių, pietų šalių virtuvę menančių salotų. O ir papasakosiu kaip iškepti baklažanus, kad jie nebūtų permirkę aliejuje.

Smagiausia dalis yra ta, kad žalumynus kaskart galite naudoti vis kitokius, ar tiesiog tuos, kuriuos labiausiai mėgstate. Klasikų klasika – kalendros lapeliai, o man šiemet itin tinka geslvė, kurią auginau ir puoselėjau jau kelis metus, tačiau valgyti pradėjau tik šiemet. Tai puiki, grybų skonį menanti prieskoninė žolė be jokių pretenzijų auganti net gūdžiausiame daržo kamputyje. O jei neturite daržų, turgavietėse ar prekybcentriuose tikrai rasite platų prieskoninių žolelių pasirinkimą. Pomidorų – baklažanų salotas puikiai papildys petražolės, krapai, dašiai, rozmarinai, raudonėliai, svogūnų laiškai ar laiškinio česnako stiebai.

Pomidorų rūšis neturi skirtumo, salotoms tiks tiek vyšniniai, tiek didieji ar juodieji, geltonieji, tik naudojant didžiuosius, derėtų išskobti sėklų minkštimą.  Ruošiant didesnį kiekį salotų, minkštimo išsiima nemažai, jo niekad neišmetu, sudedu į patogią šaldymui dėžutę ir laikau šaldiklyje, sunaudoju virdama sriubas ar dėdama į troškinius.

Proporcijų kruopščiai laikytis nebūtina, jos labiau rekomendacinio tipo, svarbiausios sudedamosios dalys ir gamyba.

Vidutinio dydžio indui salotų paruošti reikės:

1,5 kg pomidorų

1 baklažano

1 mėlynojo svogūno

Saujos žalumynų

4-5 šaukštų šalto spaudimo aliejaus (itin tinka moliūgų, sezamų)

1 šaukšto obuolių acto (galima keisti citrinų sultimis)

1 šaukštelio grūdėtųjų garstyčių

Druskos, aliejaus kepimui

Baklažaną supjaustau kubeliais, įkaitinu keptuvę ir sudėjusi kubelius, intensyviai maišau. Kepu kol baklažanas apskrunda ir tik tuomet pilu šlakelį aliejaus, vėl maišau, kol aliejus susigeria, išjungiu ugnį ir palieku atvėsti.

Tuo metu supjaustau pomidorus, vyšninius tiesiog per pusę, o išskobtus didžiuosius norimo dydžio kubeliais. Svogūną nulupu ir smulkiai supjaustau. Žoleles žirklėmis sukarpau plonomis juostelėmis.

Atvėsusius baklažanus, žoleles ir pomidorus sudedu į gilesnį indą, puodelyje suplaku aliejų, actą ir garstyčias, mišinį supilu ant daržovių, pasūdau ir lengvai sumaišau.

Indą bent kelioms valandoms dedu į šaldytuvą. Salotas visą laiką laikau šaltai, tai gero skonio garantas.

Valgome tiesiog vienas ar kaip garnyrą mėsai, žuviai.

Parašykite komentarą