Šparaginių pupelių ir moliūgų sėklų užkandis

Aprašyti šį receptą paskatino draugė, kuriai pasakojau ką valgau, o ji net aiktelėjo iš netikėtumo, taip įdomiai jai nuskambėjo šparaginių pupelių ir moliūgų sėklų derinys. Paklausinėjau ir kitus, pasirodo tokio patiekalo niekas negamina ir net nėra girdėję. O mūsų namuose tai laukiamiausias sezoninis patiekalas, naudoju tik šviežiai skintas pupeles, esu ne kartą bandžiui gaminti iš šaldytų, žalių pupelių, skonis visai neįtiko.

Tad kai tik prekybvietėse pasirodo šviežiai skintos geltonosios pupelės, griebiu kilogramą – kitą ir gaminu puikųjį užkandį. Jis gardus tiek karštas, tiek šaltas, labai dera su virtais grikiais, kepta žuvimi, varškės sūriu. Ar tiesiog, vis palesant iš lėkštės pvz. vakarėlio metu.

Originalioji recepto versija yra specifinė, kadangi gaminu aliejus, lieka išspaudos (rupiniai). Moliūgų išspaudomis standinu maltos mėsos patiekalus, beriu jų ant salotų ir gardinu šį užkandį. Išspaudu prekybos vietose nėra, bet kelis kartus pati jų neturėjau ir tuomet atradau, kad jas puikiai pakeičia tiesiog sumaltos moliūgų sėklos. Jų vienu ypu susimalu daigiau ir laikau sandariame inde.

Tačiau jei visiškai nėra galimybių gauti ar susimalti sėklas, galima naudoti klasikų klasiką – maltus džiūvėsėlius.

Taigi, parsinešu pupeles, nupjaustau galiukus, pjaunu perpus.

4 porcijoms reikia:

1 kg šparaginių pupelių

2 šaukštų be kaupo rupios druskos

2 šaukštų lydyto sviesto (Ghi)

2 šaukštų maltų moliūgų sėklų

Dideliame puode užverdu 3 litrus vandens, jam užvirus beriu druską ir sudedu pupeles. Verdu apie 6-7 minutes.

Į kriauklėje padėtą koštuvą supilu visą puodo turinį ir palieku truputį atvėsti.

Gerai įkaitinu keptuvę, dedu sviestą ir jam išsilydžius, sudedu pupeles, iki apskrudimo apkepu abi puses ir suberiu rupinius (ar maltas sėklas/džiūvėsėlius), gerai sumaišau, dengiu dantį ir, išjungusi kaitrą, palieku 10-15 min. ramybėje.

Tiekiu iškarto.

 

Parašykite komentarą