Nekeptas maskarponės pyragas su ananasais

Man šis pyragas panašus į saulėtą tikros žiemos dieną – įšalusi žemė, purus sniegas ir ananasai saulės vaidmeny. Nors idėja kilo iš kardinaliai kitokios versijos – tropinės pina colada skonio torto, kurį publikavo Lamaistas.

Senokai bebuvau gaminusi ką panašaus, žodis „nekeptas” nuskambėjo labai gerai ir priminė, kad kadaise tik tokius ir gamindavome. Tik anuomet maišydavome maskarponę su grietinėle, gausiai saldindavome ir pyrago pagrindui naudodavome eilinius sausainius.

Dabar jau norisi mažiau cukraus ir riebalų bei įmantresnių pado skonių, todėl po kelių eksperimentų galiu drąsiai pristatyti puikaus skonio receptą.

<

p style=”text-align:center;”>Pyragą gaminu 26m skersmens torto formoje su nuimamais bortais.

Padui:

200 g piparkūko skonio sausainių (arba tiek pat paprastų sausainių ir 3g kalėdinių prieskonių mišinio)

90 g sviesto (pusė standartinio pakelio)

Viršui:

500 g maskarponės sūrio

500 g graikiško jogurto (10%)

1 skardinė konservuotų ananasų griežinėlių (340 g)

15 g želatino

75 g cukraus (nebūtinai)

Viskas!

Cukraus į baltąjį sluoksnį nededu visai, nes želatiną brinkinu konservuotų ananasų skystyje, kuris turi pakankamai daug saldumo, tačiau jei esate labiau saldaus, nei gaivaus skonio mėgėjai, įmaišykite nurodytą kiekį baltojo cukraus.

Pirmiausiai išlydau sviestą ir palieku atvėsti.

Sausainius virtuvinio kombaino S peiliais susmulkinu iki smulkių trupinių, jei tokio neturite, sausainius sudėkite į patvarų maišelį ir trupinkite kočėlu ar stikliniu buteliu.

Trupinius sumaišau su sviestu ir gauta mase iškloju formos dugną bei dalį borto.

Tame pačiame kombaino inde su peiliais sumaišau maskarponės sūrį ir graikišką jogurtą.

Atidariusi konservuotus ananasus, skystį supilu į prikaistuvį, o griežinėlius vienu sluoksniu sudedu ant popieriniu rankšluosčiu išklotos lėkštės.

Skystį pakaitinu iki taps šiltas, suberiu želatiną ir toliau, intensyviai maišant, kaitinu, kol želatina pilnai ištirpsta. Išjungiu kaitrą ir palieku atvėsti.

Ananasų griežinėliai dažniausiai būna stori, tokie jau pramoniniai standartai, jie gerokai per stambūs, tad imu aštrų peilį ir pjaunu juos per pusę išilgai.

Atvėsusį ananasų skystį su želatina supilu į maskarponės ir jogurto mišinį, kelioms sekundėms jungiu peilius ar tiesiog mentele sumaišau iki vientisos tekstūros.

Masę pilu ant sausainių pado ir ant viršaus išdėlioju ananasų griežinėlius.

Formą dedu į šaldytuvą bent 8 valandoms.

Valgome šaltą.

Šaldytuve šis pyragas nepraranda skoninių savybių net iki 10 dienų!

Parašykite komentarą