Apverstas rudens pyragas

Kodėl rudens? Nes ruduo yra obuoliai, slyvos ir pyragai, ane?

Šio pyrago receptas gimė eksperimentuojant. Kadangi dievinu slyvas, jomis gardinu viską, ne išimtis ir pyragai.  Daugumoje jų slyvos nardinamos ar įvyniojamos į tešlą dėl vienos aiškios priežasties – kepdamos jos išleidžia sultis, sutyžta, tad visada stengiamasi sultis sulaikyti kepinio viduje.

O pjaustydama obuolius eiliniam pyragui pagalvojau – o kodėl gi nepanaudojus tų sulčių pyrago sulaistymui? Iškepus ir iškarto apvertus pyragą, sultys išties lėtai susigėrė į biskvito sluoksnį, maloniai parūgštino saldžius obuolių gabaliukus. Geriausia šio pyrago dalis yra ta, kad jis, paliktas tiesiog ant stalo, išlieka drėgnas ir šviežias net 4 dienas.

Tešlos receptas – vienas lengviausių, gamybai nė nebūtina buitinė technika, tačiau ji itin palengvina ir pagreitina procesus.

Pyragui reikia:

10-12 slyvų

3-4 obuolių

5 kiaušinių 

5 šaukštų su kaupu kvietinių miltų

5 šaukštų baltojo cukraus

50 g sviesto 

5 šaukštelių rudojo cukraus 

2 šaukštų bekvapio tyro aliejaus

½ šaukštelio meduolių prieskonių 

½ malto cinamono

žiupsnelio druskos

Slyvas pjaunu perpus, išimu kaulą, obuolius išsėklinu ir supjaustau stambiais kubeliais. Į įkaitintą keptuvę dedu sviestą, jam išsilydžius beriu rudąjį cukrų ir slyvų puseles (pjūviu žemyn). Nieko nevartau, tiesiog mentele truputį pastumdau, karamelizuoju vos kelias minutes. Palieku atvėsti.

Kiaušinius, aliejų, druską ir baltąjį cukrų sudedu į plakimo indą ir maišau, kol tūris padidėja ir pabąla. Kepimo miltelius įmaišau į miltus ir nenustojant plakti tešlos, beriu po  šaukštą, kol pilnai įsimaišo.

Į 26∅ skersmens kepimo formą (naudojų silikoninę) sudedu slyvas, supilu keptuvėje likusį sirupą, pabarstau meduolių prieskoniais, tuomet suberiu obuolių kubelius, beriu cinamoną ir galiausiai supilu tešlą.

Formą dedu į orkaitės vidurį, jungiu 180C ir kepu apie 40 min.

Dar karštą pyragą apverčiu į lėkštę ir palieku atvėsti. Ragauti, žinoma, galima ir karštą, bet vėsdamas pyragas sugeria tas gardžias slyvų sultis, tad nors laukti sunku, tikrai verta.

 

3 atsakymai į “Apverstas rudens pyragas”

Parašykite komentarą