Be vandens marinuoti agurkų griežinėliai

Kuo žavus šis konservavimo būdas? Ogi tuo, kad nereikia virti marinato, viską pagaminu viename puode ir be sterilizacijos. Tai vienas lengviausių man žinomų agurkų marinavimo būdų ir jis tobulas todėl, kad supjaustyti griežinėliais agurkai labai greitai perkaista,  t.y. tampa pasiruošę žiemoti stiklainyje, darbo nedaug, o rezultatas džiuginantis.

Labai pamėgome šiuos konservus važiuodami paturistauti ar kai reikia greito garnyro. Bet labiausiai šie griežinėliai dera ant karštų sumuštinių – ir žavūs, ir labai gardžiai papildantys skonį.

Naudoju ne peraugusius agurkus, vidutinio dydžio ir kuo kietesne žieve, tik tuomet griežinėliai būna traškūs. Pjaustau aštriu peiliu, esu bandžiusi ir virtuvinio kombaino pjaustyklės peilius, tačiau griežinėlių forma nedžiugino.

Kadangi marinavimo procese nedalyvauja vanduo, agurkų prieš gaminant konservus nemirkau, tačiau visgi renkuosi kuo šviežesnius agurkus, nes bus reikalingos jų sultys.

Proporcijos gamybai:

1 kg agurkų griežinėlių

2 šaukštai (60 g cukraus)

1 šaukštas (30 g druskos)

100 ml obuolių acto

50 ml tyro aliejaus

3-4 skiltelės česnako

Supjaustytus agurkus beriu į gilų puodą, beriu druską, cukrų, smulkiai pjaustytus česnakus, pilu actą ir aliejų. Truputį pamaišau, dengiu dangtį ir palieku ramybėje 1 valandą. Vėl pamaišau, apžiūriu kiek susidarė skysčio, vėl dengiu dangtį. Ir taip kartoju 4 kartus, per tiek laiko agurkai išskiria visas savo sultis ir jose ištirpsta druskos ir cukraus kristalai.

Praėjus šiam laikui puodą statu ant viryklės, jungiu kaitrą, palaukiu kol turinys užvirs ir agurkai pakeis spalvą. Viskas.

Nedelsiant pilstau į švarius stiklainius, užsuku dangtelius ir dedu žemyn jais ant pledo. Apkloju kitu pledu. Pilnai atvėsusius stiklainius nešu į rūsį, bet jei tokio neturite, nepergyvenkite – šie konservai puikiai laikosi ir šiltesnėje aplinkoje.

3 atsakymai į “Be vandens marinuoti agurkų griežinėliai”

  1. Ačiū, koks puikus receptas! Mano agurkai kažkodel kartus ar marinuojant tokiu būdu tas kartumas dingtų?

Parašykite komentarą