Pomidorų ir paprikų tyrė žiemai

Gana dažnai sulaukiu klausimo kodėl gaminu konservus. Kam tiek triūso? Atsakymas labai paprastas – žinau kas yra stiklainyje, kad nėra pridėtinio cukraus ar kitokių cheminių medžiagų, kad naudojau tik kokybiškas daržoves. Ypač, jeigu kalba sukasi apie pomidorus.

Turbūt ir jūs mėgstate natūraliai sunokusius, kvepiančius ir sultingus raudonskruosčius iš savo ar ūkininkų šiltnamių.  Šaltuoju sezonu prekybos centruose parduodami pomidorai į tikrus panašūs tik spalva ir forma, todėl atsinešti iš rūsio vasara kvepiančių konservų ir jais pagardinti sriubą, troškinį, picą ar makaronus yra absoliutus gėris.

Prisipažinsiu, kartais įsipilu šio ruošinio į stiklinę, įmaišau šaukštelį grietinės ir gaunu ypatingo skonio gėrimą, primenantį skystį, likusį nuo pomidorų ir grietinės salotų.

Darbo nėra daug, jei turite virtuvinį kombainą. Daržoves galima malti ir mėsmale, svarbiausia, kad būtų galimybė pamatuoti tūrį.

Šis ruošinys yra tobulas ir tuo, kad konservuojant nenaudojamas nei cukrus, nei actas. Pomidorai savyje turi pakankamai daug rūgšties ir natūralaus saldumo, todėl tereikia druskos.

Dažniausiai gaminu pomidorų, saldžiųjų paprikų ir čili pipirų ruošinį, skaičiuoju taip:

5 kg pomidorų

1 kg raudonos saldžiosios paprikos

0,5 kg čili pipirų

Daržoves nuplaunu, pomidorus, jei stambūs, pjaunu perpus, paprikas išsėklinu ir supjaustau stambiais gabalais. Virtuvinio kombaino S formos peiliais sumalu daržoves iki tyrės, nepergyvenu, jei lieka gabaliukų, taip tik skaniau.

1 litrui tyrės skaičiuoju

1 šaukštelį (15 g) druskos

1 šaukštą tyro aliejaus

Viską pilu į gilų puodą, kaičiu ugnį, palaukiu kol užvirs ir, pakaitinusi apie 5 minutes, dengiu dangtį ir išjungiu kaitrą. Ilgai nedelsiant tyrę pilstau į švarius stiklainius, užsuku dangtelius ir apkloju šiltu pledu. Atvėsus išnešu į rūsį. Jei tokio neturite, šiuos konservus galite laikyti ir kambario temperatūroje, jiems nieko nenutiks.

Labiausiai mėgstu šiuo mišiniu gardinti barščius, gamingti čili sriubą, makaronų padažus.

 

 

4 atsakymai į “Pomidorų ir paprikų tyrė žiemai”

  1. Laba diena. Noriu paklausti kokius Jūs dedate čili pipirus?Juk jie be galo aštrūs. Įdėjus 0,5kg ar bus įmanoma valgyti?
    Siaip Judu receptai puikūs. Didelis ačiū už juos.

    1. Dėkui, kad skaitote 🙂
      Ir už pastabą ačiū, pakoreguosiu tekstą, kad visiems būtų aišku. Tie, kuriuos naudoju, yra vidutinio aštrumo, tad 0,5 kg nėra per daug. O išties jų galima visai nedėti.

Parašykite komentarą