Vynuogių ir figų gardėsis su žemės riešutais

Idėja, įkvėpta Rytų.

Teisingiau Rytų turgaus, kuriame dar visai neseniai žavėjausi spalvomis ir kvapais, jame dažniausiai perku prieskonius ir jų mišinius. Tačiau šįkart, beeinant per mano retai lankomus saldumynų skyrius, stabtelėjau. Pardavėjas buvo kaip reta neįkyrus ir malonus, leido man ilgai rinktis ko noriu paragauti. O kol rinkausi, mielai papasakojo kaip gaminami ryškiai raudoni, geltoni, žali gardėsiai su riešutais. Lėtai vardino kaip ir iš ko pagaminta – iš vyšnių, vynuogių, kivių, granatų ir … obuolių. Ir tuomet man toptelėjo, kad tai yra mūsų obuolių sūrio pusbroliai.

Grįžusi namo ilgai dėliojau mintis – kaip greičiau, be sulčių spaudimo ir ilgo džiovinimo, pagaminti ką nors panašaus ir mintys atvedė prie stiklainių. Kadangi dabar yra tobulas vaisių sezonas, užsukau į vaisių bazę, nupirkau raudonųjų besėklių vynuogių, nukainotų ir pradėjusių vysti figų, žemės riešutų ir ėmiausi eksperimento.

Pavyko tiesiog puikiai, ne per saldžiai, gardėsis gavosi natūraliai tirštas, o beragaujant netgi pakvipo Kalėdomis, tai bus išties puiki dovana saldumynų mėgėjams. Tiks tiesiog kabliuoti iš stiklainio, užsidėti ant sūrio gabaliuko ar skrudintos kvietinės duonos.

Gaminu iš:

2 kg raudonųjų besėklių vynuogių

20 figų

1 kg rudojo cukraus

300 g žemės riešutų

1 šaukštelio jūros druskos

1 šaukštelio meduolių prieskonių

Vynuoges nuskabau nuo šakelių ir kruopščiai nuplaunu šaltame vandenyje, figoms nupjaunu viršūnes ir pjaunu perpus. Viską sudedu į virtuvinio kombaino smulkintuvą ir malu iki gaunu tyrę. Ją supilu į storasienį puodą ir vis pamaišant verdu kol masė pradeda burbuliuoti.

Beriu cukrų, druską, riešutus ir prieskonius, verdu apie 20-30 minučių ir nedelsiant supilstau į švarius stiklainius, užsuku dangtelius, apverčiu juo žemyn ant virtuvinio rankšluosčio ir palieku iki atvėsta.

Iš šio kiekio produktų pagaminau 7 330ml talpos stiklainius.

Parašykite komentarą